Relaxačný kútik na terase: Ako si ho zariadiť?

Aj keď teraz trávime pomerne veľa času leňošením pri TV a čítaním kníh, v teplejších ročných obdobiach vyhľadávame skôr miesto v exteriéri, kde by sme si mohli vziať trebárs aj knihu alebo si vychutnať dobrú kávu. Ak si chcete vytvoriť relaxačný kútik, vytvorte si ho na terase. Pri jej zariaďovaní by ste nemali zabúdať na tieto dôležité veci.

relaxacny-kutik-na-terase

Pergoly – ochrana pred slnkom

Otvorené nekryté terasové priestory nie sú vhodné na vytváranie relaxačného kútika a práve preto myslite na ochranu pred slnkom. Klasické zastrešenie vynechajte a uprednostnite skôr tieniacu techniku vhodnú na záhradu, do exteriéru. Môžete si vybrať zo slnečných plachiet, ale praktickejšie pre vás bude investovať do kvalitných pergol. Kvalitné pergoly môžete nájsť v dvoch prevedeniach. Predajne predávajúce pergoly predávajú drevené pergoly a hliníkové pergoly. Každá má svoje výhody a nevýhody. Pri výbere pergoly je ale dôležité zladiť ju s architektúrou domu. Práve pergoly umožnia prelínanie interiéru s exteriérom. Poskytnú kvalitnú ochranu pred slnkom a vytvoria vám exteriérovú obývačku, kde môžete tráviť čas takmer počas celého roka.

Vlastné vírivky

Najmä v chladnejšom ročnom období oceníte, keď nebudete musieť ísť do wellnessu, ale wellness si spravíte aj doma. Aj keď investícia do vlastnej vírivky je pre niekoho zbytočná, peniaze, ktoré investujete do kúpy dobrej vírivky sa vám vrátia. Vírivka dokonale vynikne práve na krytej terase, terase chránenej pergolou.

Ratanové sedenie

Aby ste sa v relaxačnom kútiku cítili maximálne pohodlne, potrebujete v ňom mať pohodlné sedenie. Odporúčame prenášateľné ratanové sedenie. Stolík, sedačka a kreslá z pravého, alebo umelého ratanu stačí „ozdobiť“ poduškami a sedákmi na záhradný nábytok. Ak vám ostane ešte priestor, umiestnite na terasu aj gril. V letných mesiacoch ale najviac oceníte vinotéku.

Zdroj foto: Westwing.sk