Nájdite si štýl, ktorý sa vám bude páčiť

Módny priemysel patrí k najväčším znečisťovateľom. Napriek tomu, že téma slow fashion je stále viac rozoberaná, stále veľa ľudí nevidí zmysel v zmenení nákupného zmýšľania a nakupuje bez rozmyslu. Pozitívom však je, že čoraz viac známych osobností začína apelovať na slow fashion a podporuje lokálne slovenské firmy, ktoré vyrábajú poctivé výrobky. Skúste sa neriadiť aktuálnymi trendmi a noste to, čo sa vám páči a v čom sa cítite pohodlne. Nájdite si štýl, ktorý sa bude páčiť vám.

najdite-si-styl-ktory-sa-vam-bude-pacit-x

Kvalita nad kvantitu

Štýl obliekania, ktorý jednotlivé ženy preferujú, sa mení s pribúdajúcimi rokmi. Väčšina žien má určité obdobia, v ktorých preferuje jednotlivé štýly. Môže sa stať, že štýl, ktorý preferujete teraz, sa vám o pár rokov páčiť nemusí. Preto viacerí módni poradcovia odporúčajú riadiť sa kvalitou a nie kvantitou, pretože kvalitné kúsky v šatníku vás ani o pár rokov nesklamú. Kvalita šitia a výber materiálu by mala byť v módnom priemysle dôležitá a čo je pozitívom, pribúdajú lokálni predajcovia kvalitného oblečenia a obuvi. Aj keď si idete kupovať prípravok na rast vlasov, vyberáte si kvalitu, pretože chcete, aby prípravok účinkoval.

Ľahko kombinovateľná obuv

Preplnené botníky sú tiež veľmi negatívnou vizitkou mnohých žien. Niekedy stačí kúpiť pár ľahko kombinovateľných párov obuvi, ktoré sú pohodlné, praktické a v takom farebnom prevedení, ktoré nebude problém zladiť s akýmkoľvek outfitom. Čo sa týka farieb, uprednostňujte neutrálne farby ako svetlú sivú, tmavú sivú, čiernu (matnú, lesklú), béžovú, hnedú, alebo aj smotanovú.

Na sezónu odporúčame maximálne dva- tri páry obuvi. Na jeseň a zimu vám stačia jedny vysoké kožené čižmy, jedny pohodlné členkové čižmy na podpätku a jedny nízke teplé čižmy, ideálne snehule. Ženy, ktoré preferujú eleganciu, rady nosia aj chelsea čižmy a semišové čižmy nad kolená.

Nájdite si štýl, ktorý sa vám bude páčiť. Odporúčame vám vyskladať si kapsulový šatník, ktorý vás zbaví dlhého postávania pred šatníkom a hľadania vhodného outfitu na danú príležitosť.

Zdroj foto: pexels.com