Raňajky do práce sú obľúbený benefit z viacerých dôvodov

V minulosti firmy lákali nových zamestnancov výlučne na výšku platu. Aj u nás sme však časom pochopili, že len peniaze nemusia stačiť na to, aby bol zamestnanec v práci spokojný. A tak aj u nás začali byť populárne rôzne benefity.

Spokojnosť zamestnancov nie je len o finančných benefitoch

Áno, veľkej obľube sa tešia rôzne finančné benefity, napríklad 13., či 14. plat, ale pre zamestnancov sú dôležité aj nefinančné benefity. A obzvlášť také, ktorých výhody si môžu užívať aj počas bežných pracovných dní.

To sa týka napríklad toho, keď im firma zabezpečí chutné raňajky do práce. Tento benefit je nielen obľúbený medzi zamestnancami (dokonca ide o jeden z najobľúbenejších benefitov vôbec), ale aj pre firmu je výhodné ak ho zavedie. Chcete vedieť ako? Prezradíme vám to.

Spokojní zamestnanci a spokojné vedenie firmy

V prvom rade sa však zamerajme na to, čo znamenajú zabezpečené raňajky v práci pre zamestnancov. Môžu si napríklad dlhšie pospať, keďže si nemusia raňajky pripravovať a konzumovať ich doma. Nielenže sa tak budú cítiť ako na úspešnom kongrese v Piešťanoch, kde mali o všetko postarané, ale hlavne budú mať o niečo viac energie, ktorú budú počas pracovného dňa zaručene potrebovať.

Zamestnanci s dávkou energie naviac sú pre firmu rozhodne prínosom, ale raňajky v práci majú aj ďalšiu výhodu, z ktorej môže ťažiť aj firma. Zamestnanci si môžu raňajky vychutnávať spoločne, čo upevňuje vzťahy na pracovisku a tímového ducha. A tímový duch je dôležitý pre dobrý chod firmy.

A ako vlastne môžu raňajky do práce vyzerať? Obložené chlebíky, croissanty, či pagáče, to sú dobroty, na ktorých si pochutná zaručene každý. A nesmieme zabudnúť ani na prísun vitamínov. O tie sa postará čerstvé ovocie, či poctivá ovocná šťava. No povedzte, nemáte chuť aj vy?

Zdroj foto: Maria Tebriaeva / Shutterstock.com