Fero Mikloško rozpútal poriadnu DRÁMU. Pozývame vás na jeho módnu show

Minulý štvrtok sa v Dvorane Ministerstva Kultúry v Bratislave konala veľkolepá módna show slovenského návrhára Fera Mikloška s názvom DRÁMA a teda už názov napovedá, že išlo o poriadnu módnu drámu a Elisette bola samozrejme pri tom.

Nadčasové modely a ikonický štýl charakterizujú tvorbu Feraa Mikloška. Nebolo tomu inak aj na prehliadke MIKLOSKO DRAMA, ktorú návrhár predstavil po dvojročnej prestávke no naozaj v pompéznom a veľkolepom štýle. Kreatívnou tvorbou Fero svoje publikum fascinuje už vyše 26 rokov a to od roku 1997. Pozornosť priťahuje aj mimo prehliadkového móla a osobnou charizmou si získal priazeň médií i fanúšikov, ktorých neprestáva baviť a prekvapovať. Tohtoročná kolekcia pozostávajúca z dvoch kontrastných segmentov je podľa slov dizajnéra sofistikovanejšia a osobnejšia, ako kedykoľvek predtým. Dozrel skúsenosťami i pohľadom na módu no zárovaň chce stále prekvapovať a trúfne si aj na zahraničné publikum.

Prvá časť prehliadky obsahovala 14 modelov, vrátane denných lookov s protipólom dlhých večerných spoločenských rób určených na špeciálne príležitosti, všetky čiernej farby alebo veľmi tmavých odtieňov. Tento segment je inšpirovaný poetikou temnoty a dramatickými situáciami, ktoré život prináša. Z modelov na móle rezonoval výrazný blazer vytvorený spojením saka a bombery, brokátový blazer s kryštáľovými gombíkmi no rovnako zaujali aj netradičné zdobené barety či frou frou klobúky.

Druhá časť prehliadky sa niesla v znamení vášnivej červenej a jej odtieňov z ktorých bolo cítiť uvoľnený rukopis ateliéru MIKLOSKO, teatrálnosť a sofistikované kombinácie výrazných vzorov, štruktúr, či materiálov. Tie okrem večerných rób s teatrálnymi siluetami typickými pre tvorbu Fera Mikloška zahŕňajú aj koktailové a denné šaty, či kabáty, sukne a nohavice na voľný čas. Oslava života a radostné emócie, ktoré boli hlavnou inšpiráciu pre túto časť prehliadky. Vášnivá červená ako protipólom k temnej čiernej.

Dizajnér pri realizácii kolekcie spolupracoval so zahraničným výrobcom látok, ktorý je povestný vysokou kvalitou a tradíciou, vyrába ich už desiatky rokov a dodáva aj popredným svetovým značkám. V kolekcii  sa objavil čierny brokát, či rôzne moderné prevedenia čipiek, flitre a strapce. Pri výrobe lookov na prehliadku sa samozrejme použili aj látky typické pre večerné róby akými sú modal, cupro, či satén.  

Fero Mikloško opísal svoju veľkolepú show nasledovne. „Snažil som sa, aby v nadčasových modeloch bolo možno vnímať moje skutočné pocity a emócie, ktoré život za posledné dva roky priniesol. Chcel som, aby zákazníčky a ľudia, ktorí sledujú moju tvorbu, zažili výnimočnú prehliadku, a to tak, ako ešte nikdy predtým. Ako komplexný zážitok a zmysluplný celok. Zároveň som si dával záležať na kombinovateľnosti kúskov, aby ich dámy mohli využiť na denné i večerné nosenie pre rôzne príležitosti. Jedna vec je umelecký pohľad na kolekciu, druhý je ten praktický, snažil som sa ich prepojiť. Myslím si, že v tejto kolekcii si naozaj príde každý na svoje a nájde presne to, čo som tam skryl,“ priblížil dizajnér svoju kolekciu DRAMA.

Sugesciu drámy umocnili honosné historické priestory a klasické skvosty vážnej hudby. Skladby Beethovena Verdiho a Wagnera umocňovali dramatičnosť atmosféry počas samotnej prehliadky no dizajnér ponechal voľný priestor fantázii divákov . Či už chcel vzbudiť pocity túžby, vášne, napätia alebo nepokoja, gradáciou sprievodnej hudby, podarilo sa mu to dokonale. Dych vyrážajúci famózny záver dojal aj samotného dizajnéra a slzy bolo možné tušiť pod rúškom tajomna jeho charakteristických  tmavých okuliarov.

Na prehliadke Fera Mikloška sa stretlo okolo 300 hostí, medzi ktorými nechýbali známe osobnosti ako aj slovenskí influenceri. Speváčka Ema Drobná a moderátorka Becca, ktorú vďaka tajomnému závoju ľudia nespoznávali, mali počas prehliadky oblečené Ferove modely ušité práve na túto príležitosť a stali sa tak doslova DRAMA QUEENS celého večera.

Becca, Fero Mikloško a Ema Drobná
Najkrajšie večerné róby a outfity predviedli herečka Lucia Hurajová, moderátorka Soňa Muller, CEO Kliniky Envy – Natália Selveková a influencerka Kristína -The Tolerant Cook

Mladá podnikateľka s exkluzívnymi značkami a fashionistka Carolina Danišová /vľavo/ prišla na prehliadku v minimalistickom kostýme ktorý bol tvorený crop top blejzrom a širokými nohavicami doplnený o „Birkinku“ módneho domu Hermés.

Foto kredit : Peter Frolo, Alex Handiaková