Prirodzenosť je ten najkrajší šperk, ktorý žena môže mať

Už v mladom veku mnohé dievčatá experimentujú s make-upom, prefarbovaním vlasov, tetovaniami, extravagantnými účesmi. O generáciu staršie ženy nepochopia mladé ženy, prečo si takýmto spôsobom menia svoje vlastné JA a snažia sa hrať na niečo, čo v skutočnosti nie sú.

Prirodzenosť je najkrajší šperk, ktorý žena môže mať. Čím skôr si to uvedomíme, tým lepšie pre nás.

Zdravé stravovanie

Zdravý, mladistvý vzhľad dosiahnete jedine zdravým stravovaním. Aby pokožka pôsobila zdravo, musíte sa stravovať zdravšie. Je potrebné zamerať sa predovšetkým na príjem vitamínov a minerálov obsiahnutých v čerstvej zelenine, ovocí a v semiačkách.

Príjem tekutín, ideálne vody

Voda je životne dôležitá súčasť nášho života a aj nášho tela. Vedeli ste, že veľké percento vody sa nachádza aj v našom tele? Pri jeho nedostatku badať prvé známky starnutia. Objavujú sa vrásky, pigmentové škvrny, fľaky pod očami.

Ak chcete vyzerať dobre aj bez make-upu, pite dostatok tekutín počas celého roka, nielen v horúcich letných dňoch. Dokonca aj termálna voda má výrazný vplyv na našu pokožku. Viditeľne ju omladzuje a dodáva jej svieži look. Ak chcete urobiť niečo pre svoje zdravie, vyberte si výhodný kúpeľný pobyt a užívajte si termálne vody.

Nude make-up

Ak vás predsa len trápia nedokonalosti pleti, orientujte sa skôr na nude make-up. Púder, líčenka, špirála a zvýrazňovač obočia absolútne stačia. Čo sa týka odtieňa púdru, vyberajte si čo najprirodzenejší – taký, ktorý sa bude hodiť k farbe vašej pleti.

Medzi nedokonalosti radíme aj ochlpenie. To sa však dá odstrániť plánovanou laserovou epiláciou. Ak ale máte nedostatky na tvári (pigmentové fľaky, vrásky, či akné), iba nude make-upom bez zbytočných parabénov a iných škodlivých látok ich dokážete zakryť.

Nech už ste akokoľvek nespokojná so svojim vzhľadom, myslite na to, že prirodzenosť je ten najkrajší šperk, ktorý môže žena nosiť. Kvalita pleti sa dá upraviť správnou životosprávou a psychickou pohodou.

Zdroj: pexels.com