Jasná a Demänovská dolina: Raj ukrytý v Nízkych Tatrách

Sezóna letných dovoleniek sa naplno rozbehla a tí, ktorí ešte neabsolvovali letnú dovolenku pri mori, odrátavajú dni, kedy vycestujú za morom. Ak vás tento rok more príliš neláka, ale chcete si oddýchnuť, zostaňte na Slovensku a vyberte si z množstva miest, ktoré naša krajina ponúka. Jedným z takýchto miest je aj Demänovská dolina a stredisko Jasná.

Výber ubytovania

Čo sa týka ubytovania, na výber budete mať z množstva luxusných hotelov, penziónov a dokonca si budete môcť zarezervovať aj apartmány. Apartmány vyhľadávajú predovšetkým rodiny, ktorým vyhovuje pokoj a chcú si vychutnávať súkromie. Ubytovanie Jasná je najprijateľnejšia možnosť, ak chcete stráviť čas v krásnej Demänovskej doline.

Čo sa vám oplatí pozrieť?

Ak sa rozhodnete zavítať do Jasnej a Demänovskej doliny, jednoznačne si spravte výlet lanovkou pod Chopok. Podľa kondície si zvoľte túru buď na samotný vrchol Chopku, odkiaľ sa vám naskytnú krásne výhľady na Liptov, ale aj na Horehronie. Ak sa cítite na náročnejšiu turistiku, odporúčame vám spraviť si túru až na Ďumbier. Ďalej môžete pokračovať na známu chatu M.R. Štefánika, na ktorej sa môžete občerstviť. Ak sa vám nechce zachádzať, chutné jedlo si môžete vychutnať aj na Kamennej chate pod Chopkom. Cestou na Ďumbier sa vám naskytnú krásne výhľady do dolín a na významnú časť hrebeňa Nízkych Tatier. Nezabúdajte si do cestovných kufrov pribaliť kvalitnú turistickú výbavu, vrátane turistickej obuvi a turistickej bundy. Vo vyšších nadmorských výškach vás aj cez leto môže zaskočiť hmla a mrholenie.

Ak sa vám nechce príliš turistikovať, stačí vám vyjsť lanovkou až pod Chopok a potom sa ňou následne zviezť dole. Odporúčame vám ešte pozrieť si dve významné jaskyne nachádzajúce sa v Demänovskej doline. Jednou z nich je Demänovská jaskyňa Slobody a druhá sa volá Demänovská ľadová jaskyňa. Druhá menovaná patrí k najstarším jaskyniam v širokom okolí. 

V týchto jaskyniach je však teplota nízka, preto si nezabudnite teplú mikinu a dlhé nohavice, a to aj cez najväčšie letné horúčavy.