Prémiové krmivo podporí dlhý a plnohodnotný život vášho psa

V mnohých ohľadoch prináša moderná doba inovácie, ktoré priťahujú pozornosť ľudí. Tak, ako sa čoraz viac zaujímame o zloženie potravín a jedál, ktoré nám pristanú na tanieri, máme v hľadáčiku aj zloženie krmiva pre našich štvornohých priateľov. Vďaka tomu im môžeme dopriať oveľa kvalitnejší život. 

Nepodľahnite prázdnemu marketingu

Zvykli sme si, že na náš zo všetkých strán útočia chválospevy na krmivo a výživové doplnky pre psíkov, ktoré sú často ovenčené najrôznejšími prívlastkami a superlatívmi. O kvalite granúl je to však nič nehovoriaci údaj, preto sa vždy zamerajte na zloženie jednotlivých výrobkov. Tie by mali obsahovať predovšetkým tieto zložky: 

  • živočíšne bielkoviny, teda mäso,
  • sacharidy,
  • vitamíny,
  • minerály,
  • vlákninu.

Krmivá pre šteniatka alebo naopak, staršie psy, by mali obsahovať aj látky podporujúce kĺbovú výživu. Najlepšie krmivo pre psovje to, ktoré obsahuje vyvážený podiel všetkých potrebných zložieka predovšetkým aspoň 30 % kvalitného sušeného mäsa. 

Imunita sa rodí v tráviacom trakte

U psov funguje imunita podobne ako u človeka. V črevách sa odohráva všetko dôležité, čo má vplyv na celkovú odolnosť organizmu. V zložení sú preto vítané humínové látky, ktoré sa starajú práve o tento dôležitý cyklus. Zaisťujú ochranu tráviaceho ústrojenstva pred útokom baktérií, vírusov či toxínov a naviac pôsobia antibakteriálne a protizápalovo. Vhodné sú pre všetky vekové kategórie psov bez ohľadu na rasu či veľkosť. 

Strašiak menom alergie

Ak sa u vášho domáceho miláčika objavia alergie je čas presedlať na krmivo, ktoré bude týmto prejavom predchádzať. V prvom rade musíte zistiť, ktorá látka mu nevyhovujea následne vybrať vhodné hypoalergénne granule. Tieto obsahujú namiesto klasického mäsa napríklad mäso z vysokej zvery. 

Doplnené bývajú bylinami a olejmi, ktoré vytvárajú ideálny výživový kokteil pre vášho psa bez toho, aby spôsobovali alergické prejavy.

Zdroj foto: Bobex-73 / Shutterstock.com