Prémiové krmivo podporí dlhý a plnohodnotný život vášho psa

V mnohých ohľadoch prináša moderná doba inovácie, ktoré priťahujú pozornosť ľudí. Tak, ako sa čoraz viac zaujímame o zloženie potravín a jedál, ktoré nám pristanú na tanieri, máme v hľadáčiku aj zloženie krmiva pre našich štvornohých priateľov. Vďaka tomu im môžeme dopriať oveľa kvalitnejší život. 

Prémiové krmivo podporí dlhý a plnohodnotný život vášho psa

Nepodľahnite prázdnemu marketingu

Zvykli sme si, že na náš zo všetkých strán útočia chválospevy na krmivo a výživové doplnky pre psíkov, ktoré sú často ovenčené najrôznejšími prívlastkami a superlatívmi. O kvalite granúl je to však nič nehovoriaci údaj, preto sa vždy zamerajte na zloženie jednotlivých výrobkov. Tie by mali obsahovať predovšetkým tieto zložky: 

  • živočíšne bielkoviny, teda mäso,
  • sacharidy,
  • vitamíny,
  • minerály,
  • vlákninu.

Krmivá pre šteniatka alebo naopak, staršie psy, by mali obsahovať aj látky podporujúce kĺbovú výživu. Najlepšie krmivo pre psovje to, ktoré obsahuje vyvážený podiel všetkých potrebných zložieka predovšetkým aspoň 30 % kvalitného sušeného mäsa. 

Imunita sa rodí v tráviacom trakte

U psov funguje imunita podobne ako u človeka. V črevách sa odohráva všetko dôležité, čo má vplyv na celkovú odolnosť organizmu. V zložení sú preto vítané humínové látky, ktoré sa starajú práve o tento dôležitý cyklus. Zaisťujú ochranu tráviaceho ústrojenstva pred útokom baktérií, vírusov či toxínov a naviac pôsobia antibakteriálne a protizápalovo. Vhodné sú pre všetky vekové kategórie psov bez ohľadu na rasu či veľkosť. 

Strašiak menom alergie

Ak sa u vášho domáceho miláčika objavia alergie je čas presedlať na krmivo, ktoré bude týmto prejavom predchádzať. V prvom rade musíte zistiť, ktorá látka mu nevyhovujea následne vybrať vhodné hypoalergénne granule. Tieto obsahujú namiesto klasického mäsa napríklad mäso z vysokej zvery. 

Doplnené bývajú bylinami a olejmi, ktoré vytvárajú ideálny výživový kokteil pre vášho psa bez toho, aby spôsobovali alergické prejavy.

Zdroj foto: Bobex-73 / Shutterstock.com