Pižmo: Vôňa objavená Marcom Polom, ktorá si vás podmaní

Vôňa, ktorá vás dostane a už nebudete chcieť nosiť inú. Tiež vás niekedy zaujímalo, aká zložka v parfumoch si vás dokáže takto podmaniť? Výraznou ingredienciou v obľúbených parfumoch je jedinečné pižmo. Kto ho objavil a prečo vás okamžite opantá?

Afrodiziakum od Marca Pola

Pižmo svojou neodolateľnou vôňou spôsobuje ošiaľ už po stáročia. Ďakovať zaň môžeme aj Marcovi Polovi, ktorý pižmo na svojich cestách objavil. Za jeho obľúbenosť môže určite aj fakt, že vzbudzuje pocit uvoľnenia či dobrú náladu, vďaka čomu je obľúbené i v aromaterapii a lekárstve. Okrem toho sladká vôňa živočíšneho pižma, ktoré sa získava z látky produkovanej kabarom pižmovým, je veľmi podobná feromónom, ktoré vzbudzujú pocit túžby a vôňa sa tak rázom mení na afrodiziakum.

Vône, ktoré si podrobia úplne každého

Nebojte sa, pokiaľ ste vegánom, ale vône pižma sa rovnako neviete nabažiť. Skvelou alternatívou k pravému pižmu je aj rastlinné či syntetické pižmo, ktoré sú obe v parfumérstve rovnako obľúbené pre takmer totožnú vôňu so živočíšnym.

Prinášame vám aj niekoľko tipov na vôňe s ohúrujúcim obsahom pižma, ktoré si určite zamilujete.

Odvážna Chanel Gabrielle Essence

Žena s vlastným názorom, ktorá sa nebojí vyjadriť svoju osobnosť. Pokiaľ sa stotožňujete s touto myšlienkou, podľa ktorej bol parfum vytvorený, ste určte na správnej ceste k výraznému, odvážnemu parfému akým je Chanel Gabrielle Essence. Zažiarte vo dne i v noci s výrazne kvetinovou vôňou s dotykom exotického jazmínu, ylang-ylangu či kvetu pomarančovníka, ktorá sa neskôr rozvinie a očarí vás vôňou najpôvabnejšej kvetiny zo všetkých – tuberózou. Hru kvetov a exotiky nakoniec umocní biele pižmo, vanilka a korenisté santalové drevo.

Bezstarostná s Chloe L’Eau

Opojná kvetinová vôňa na prebudenie bezstarostnej, no sebeistej ženy vo vás. Najprv vás dostanú šťavňaté tóny grepu a kvetu liči, neskôr vašu ženskosť prehĺbi dotyk magnólie a damašskej ruže. Základ Chloe L’Eau ovládlo výrazne pižmo, cédrové drevo a ambra.

Vášnivý parfum Eisenberg Love Affair

Neodolateľný, spočiatku tak jemný, no neskôr silný a vášnivý. Taký je parfém Eisenberg Love Affair pre mužov. Na prvé ovoňanie jemné tóny čajového kvetu, ružového korenia a sladkých čiernych ribezlí v podaní elegantnej vône, ktorá sa postupne mení na príjemnú kvetinovú esenciu z jazmínu a fialiek s ružou, nad ktorou postupne preberá moc santálové drevo, ambra, heliotrop a zmyselné pižmo. Takúto cestu ponúka pánsky parfém Eisenberg Love Affair v elegantnom čiernom flakóne.

Zdroj foto: Notino, pexels.com