Päť dôvodov, prečo vianočné aranžovanie Black & White môže byť práve pre vás!

Čierna farba v interiéroch vyvoláva veľa kontroverzií – na jednej strane je veľmi elegantná a nadčasová, na druhej strane – môže pôsobiť trochu depresívne. Celkovo biele aranžovanie vyzerá príliš sterilne, ale čierne zase príliš mrazivo. Preto ich spojenie vytvára dokonalý pár. Čierno-biely interiér nepochybne priťahuje pozornosť a je nezabudnuteľný. Preto je ideálny pre každého, kto chce vytvoriť originálne a nekompromisné aranžovanie. Interiér ladený do čiernej a bielej je nadčasovou voľbou. Toto duo nikdy nevyjde z módy a bude neprestajne fascinovať vkusnou eleganciou!

Komentár od Marty Suchodolskej, kreatívnej riaditeľky Westwing CEE

Vianočné trendy sa v roku 2020 nemôžu zaobísť bez čiernej farby. Ako teda ju vniesť, aby interiér získal vianočnú jedinečnosť, útulnosť a eleganciu? 

Nebojte sa čiernej

Aj keď sa nám táto farba nespája s Vianocami, určite je in! Biela a čierna sú dva živly, na ktorých môžete postaviť aranžovanie celého interiéru. Čierno-biely duet sa hodí do každého priestoru. Dobre sa spája prakticky s každým materiálom: drevom, kožou či mramorom. Pokúste sa vyhnúť „total black looku” – ak si zvolíte čierny nábytok, skombinujte ho s doplnkami a textíliami v jasnom odtieni. Čierny vianočný stromček najkrajšie vynikne v svetlom interiéri. 

Tento nebanálny duet doplníte nádychom lesku

Kombinujte teda čiernu s prvkami, ktoré sa trblietajú a odrážajú svetlo, čo vnesie do aranžovania energiu. Som zástankyňou kombinovania čiernej so zlatou, ale výborne tiež budú vyzerať kombinácie so strieborným alebo krištáľovým sklom.

Vyberte si jednoduché tvary

Vianočné ozdoby v štýle Black & White sú dokonalým riešením pre minimalistov – nahradením tradičnej slávnostnej palety farieb čiernou, znovu objavíme svet klasických tvarov, materiálov a geometrie. 

Stavte na jednu veľkú dekoráciu

Vianočná dekorácia interiéru v čierno-bielom štýle je natoľko intenzívna, že niekedy ju stačí vniesť len prostredníctvom malých prvkov. Môžete ľubovoľne dávkovať množstvo čiernej a bielej. Napríklad jedna z nich môže byť dominantná a druhá len na doplnkoch. Vianočný veniec na stôl alebo krásna čierna zavesená hviezda v okne. Pridaná hodnota – čierne ozdoby sú nadčasové a niektoré z nich môžu úspešne zdobiť interiér aj po Vianociach!  

Urobte prvý krok

Ak ste zástankyňou aranžovania v klasickom štýle, ale vás intriguje čierno-biela paleta farieb, vyskúšajte to! Začnite napríklad neformálnou večerou pre známych. Garantujem, že nábytok a doplnky vo farbách Black & White vám umožnia získať veľkolepý efekt.

Zdroj foto: Westwing