Olivia Rose Havelock: „Pred veľkým biznisom vždy uprednostním individuálny prístup k zákazníkom.“

Väčšinu času ju nájdete v jej krajčírskej dielni. Olivia Rose Havelock tam pravdepodobne aj teraz šije jeden zo svojich skvostných a udržateľných dizajnov. S Oliviou sme hovorili o tom, ako zvláda produkciu úplne sama, o tom, aké sú jej priority v podnikaní, aj o tom, prečo sa rozhodla pre „malú značku“.

OliviaRose-14

Kto je Olivia Rose Havelock?

Olivia je mladá módna návrhárka, ktorá žije a pôsobí vo Veľkej Británii. Potom ako vyštudovala textil, založila v roku 2017 vlastnú odevnú značku Olivia Rose The Label, ktorá si takmer okamžite získala na Instagrame fanúšikov z celého sveta. Olivia navrhuje limitované udržateľné kolekcie, ktoré šije vlastnoručne. Okrem aktuálnej kolekcie dostupnej na www.oliviaroselabel.com, Olivia navrhla kolekciu pod jej značkou aj pre svetoznámy obchodný dom Selfridges.

Ako sa to všetko začalo? Študovali ste odevný dizajn?

Už od mala som bola veľmi kreatívna. Vyštudovala som textil a neskôr umenie na vysokej škole. Po absolvovaní som sa konečne rozhodla založiť vlastnú značku.

Hovoríte, že vaša babička bola vašou najväčšou inšpiráciou a tiež ste po nej pomenovali jedny z vašich dizajnérskych šiat. Ak teraz zatvoríte oči, aké to pre vás bolo, keď ste mali 8 a kúzlo šitia vás opantalo úplne prvýkrát?

Na moju babičku a na to, ako ma učila šiť mám tie najkrajšie spomienky. Myslím, že práve chvíľe strávené s ňou boli tým, vďaka čomu som bola vždy tak kreatívna a vďaka čomu som chcela navrhovať oblečenie. Bola najlepšia!

OliviaRose-15
Šaty Beryl, ktoré Olivia pomenovala po svojej babičke.

Spomínate si, čo ste navrhli ako prvé?

Bol to môj červený bavlnený Libby Top – celý naberaný, off shoulder, ktorý sa rovno stal tak populárnym, že som tomu nemohla uveriť! Stále je to môj obľúbený návrh, ktorý aj dnes predávam a to v nádhernom prevedení na kvetinovej bavlne.

OliviaRose-2

Všetko robíte sama. Ako je to stále možné? Máte nejaké tajné plány do budúcna?

Áno, všetko robím stále sama! Rozhodla som sa pre malé podnikanie a projekty, na ktorých budem pracovať si starostlivo vyberám. Mojou hlavnou prioritou sú vždy moji zákazníci a moja webová stránka.

Keďže hovoríte, že vaša značka je „one woman show“, je niektorá časť biznisu, ktorá vás nebaví?

Nie, na svojom podnikaní milujem všetko! Áno, aj tie skutočne náročné časti! Každý deň som vďačná za to, čo robím.

Je vaša značka založená na vašich osobných hodnotách? Ak áno, ktoré hodnoty prenášate do podnikania?

Áno! Verím v slow fashion, v zákazkové šitie a v ručnú výrobu. Práve vďaka tomu sa viem vždy venovať konkrétne danému zákazníkovi. A to je presne to, za čím si aj moja značka stojí.

Čo spája ženy nosiace vaše šaty?

Sú krásne, majú vášeň pre oblečenie a etickú/ohľaduplnú výrobu.

Koho by ste chceli obliecť?

Určite Bellu Hadid alebo Kendall Jenner.

3 dizajnéri, ktorých by ste chceli podporiť sú…

  1. The Design Studio, 2. Maison Cléo a 3. ROOP

Kúsky z dielne Olivie Rose kúpite online na www.oliviaroselabel.com

Zdroj foto: instagram.com, oliviaroselabel.com