Ochrana našej planéty začína v momente našich nákupných rozhodnutí

8. jún je uznávaný ako Svetový deň oceánov a značky tiež prejavujú svoju podporu vytváraním produktov zodpovednejším spôsobom, ako aj transparentnými informáciami o tom, ako môžu spotrebitelia prispieť svojim dielom.

Oceán je neuveriteľným zdrojom života – podmorský vesmír modrej krásy, ktorý pokrýva 70 percent našej planéty. Nielenže je domovom asi jedného milióna druhov živočíchov, bujarý je aj rastlinný svet, ktorý je síce väčšinou drobný, ako mikroskopický fytoplanktón, ale má obrovské schopnosti a vplyv na svet okolo nás. 

8. jún je pripomienkou pre nás všetkých: Svetový deň oceánov nám chce povedať, že oceány sú životnou krvou planéty, regulujú klímu a vytvárajú viac ako 50 % kyslíka, ktorý dýchame. Ak im chceme pomôcť, mali by sme začať tým, že sa napríklad rozhodneme dať zbohom jednorazovým plastom alebo začneme nakupovať rozumne na platformách kráčajúcim smerom k udržateľnosti.

Našťastie, sektor jednotlivcov, organizácií a spoločností, ktoré sa zaviazali chrániť prírodu vrátane oceánov a snažia sa urobiť planétu lepšou a modrejšou, neustále rastie. A tak aj spoločnosť New Balance neustále rozširuje svoj sortiment výrobkov podľa green leaf štandardov, ktorý teraz zahŕňa aj najpopulárnejšie modely; konkrétne sa jedná o vybrané farebné modely z radu 574. Polyester a koža sú pre spoločnosť New Balance dva materiály s najväčším dopadom na klímu a táto iniciatíva má pomôcť podporiť jej cieľ, používať do roku 2025 50% recyklovaného polyesteru a 100% enviromentálne preferovanej kože .

„Vytváranie našich produktov zodpovednejším spôsobom je nekonečná cesta,“ povedala Cynthia Maletz, riaditeľka pre tvorbu produktov spoločnosti New Balance. „Pokračujeme v našom projekte green leaf pri štýloch z našich najpopulárnejších radov obuvi, pričom naše úsilie smerujeme tam, kde bude dopad najväčší.“

Voľba používania ekologicky preferovaných materiálov je jedným z najväčších a najpriamejších spôsobov, ako môže značka ovplyvniť svoj vplyv na životné prostredie.  New Balance už niekoľko rokov buduje pevné základy postupov udržateľnosti prostredníctvom svojho programu Responsible Leadership a postupne zavádza súbor odvážnych krokov od presadzovania obnoviteľných zdrojov energie v celom dodávateľskom reťazci, až po budovanie portfólia ekologicky preferovaných materiálov.

A aké sú oblasti a ciele New Balance od roku 2022 do roku 2030 v oblasti ochrany životného prostredia?

Obnoviteľná energia: New Balance chce do roku 2025 využívať 100 % elektriny z obnoviteľných zdrojov v rámci svojich globálnych prevádzok 

Dlhodobosť a cirkularita: New Balance má za cieľ do roku 2025 neposielať na skládky žiadny odpad zo svojich tovární na výrobu obuvi. 

Materiály s nižšími emisiami uhlíka: Polyester a koža sú pre spoločnosť New Balance dvoma najväčšími faktormi, ktoré majú vplyv na klímu. Ako prvý krok k zníženiu týchto vplyvov bude značka do roku 2025 získavať 50 % recyklovaného polyesteru a 100 % ekologicky preferovanej kože.

Konzervácia a ochrana prírody: V koordinácii s organizáciou 1 % for the planet venuje New Balance do júna 2023 1 % z predaja topánok z rady Fresh Foam predaných v USA v prospech organizácií zaoberajúcich sa zmenou klímy a ochranou verejných pozemkov. 

Ak sa chcete dozvedieť viac o záväzku spoločnosti New Balance k udržateľnosti a úsiliu značky o zodpovedné vedenie, navštívte stránku newbalance.com

Konkrétne podrobnosti o tom, ako jednotlivé výrobky spĺňajú normu green leaf, nájdete na štítku starostlivosti o odev, visačke alebo v zozname výrobkov na webe www.newbalance.com.

Viac o značke sa tiež dozviete na www.newbalance.sk alebo prostredníctvom sociálnych profilov @newbalaceceskarepublika a @newbalanceslovensko 

Zdroj foto: New Balance