Nová Miss Dior: Vôňa plná lásky a nádeje

Prvá vôňa Miss Dior vznikla už v roku 1947, s cieľom ozvláštniť životy nás žien a znovu nám otvoriť oči, aby sme opäť naplno začali vnímať žiarivé farby lásky. V pochmúrnom povojnovom období sa vtedy Miss Dior stala synonymom obnoveného šťastia, poézie a harmónie. Kultová vôňa v priebehu desaťročí prešla množstvom reinkarnácií, ale všetky jej variácie zostali verné svojmu pôvodnému posolstvu. Nová Miss Dior eau de parfum, rovnako ako jej predchádzajúce verzie, inšpiruje, fascinuje a pozýva nás obdivovať lásku a všetku krásu sveta.

Kvetinová explózia

Pod stvorením elegantnej a nápadnej vône plnej žiarivých kvetinových tónov je podpísaný interný parfumér Dior François Demachy. Nové prevedenie vône navrhol tak, aby bolo o niečo sviežejšie a ľahšie ako jej predchodkyne. Ruža Centifolia so svojimi medovými a korenistými tónmi kraľuje príjemne krémovému zamatovému srdcu. Dopĺňajú ho svieže tóny konvalinky, akordy pivonky s marhuľovým nádychom a púdrové tóny kosatca. Základ má drevitú, zemitú a vanilkovú arómu. Miss Dior tak vytvára elegantnú, nápadnú kyticu pozostávajúcu z nespočetného množstva kvetov v nekonečných farbách. 

„Všetky naše zmysly sú prebúdzané zmyselnosťou kvetinovej kytice novej parfumovanej vody Miss Dior. Oslavuje zamatové a zmyselné ruže umocnené sviežou konvalinkou a pivonkou-obalené púdrovou Iris.“ – François Demachy, tvorca Miss Dior eau de parfum.

Couture stuha ako zhmotnenie luxusu

Parfumovanú voda Miss Dior zdobí úplne nová couture mašlička, ktorá predstavuje niekoľko centimetrov čistého luxusu. Žakárová haute couture stuha je vyrobená z poignardovej tkaniny, ktorá je posiata nespočetnými pestrofarebnými bodkami odkazujúcimi na unikátny sortiment kvetov, z ktorých vôňa pozostáva. Je vyhotovená v svetoznámej francúzskej dielni na výrobu stúh z viac ako 396 nití a 12 000 stehov na každom centimetri. 

Nenahraditeľná Natalie 

Tvárou vône je, už tradične, herečka Natalie Portman, pre ktorú kreatívna riaditeľka Dior, Maria Grazia Chiuri, navrhla pri príležitosti uvedenia vône krásnu róbu zdobenú stovkami kvetín. Šaty „millefiori“ boli vytvorené v ateliéroch Dior Couture a pripomínajú ďalšie šaty Miss Dior, ktoré mala Natalie oblečené v predchádzajúcich kampaniach. 

„Príbeh zachytáva únik Natalie Portman do šťastnejšieho a jednoduchšieho obdobia, v ktorom sa prelína láska, sloboda a kvety – a samozrejme Miss Dior,“ – Chris Ramey, generálny riaditeľ spoločnosti Affluent Insights. 

Izraelsko-americká herečka a režisérka je tvárou Miss Dior od roku 2010 a opäť prepožičala svoju tvár a talent tejto výnimočnej vôni tak, ako by to nedokázal nik iný. Oscarová herečka v celom klipe prejavuje veľkú škálu emócií – od sĺz až po šťastie a žiadostivosť po svojom milencovi. Klip sa končí vyslovením otázky, ktorá v sebe skrýva podstatu celej vône – „A ty, čo by si urobil pre lásku?“

Zdroj foto: Dior