Mávate problém s balením sa na dovolenku? Nekomplikujte to

Pamätáte si ešte televíznu reláciu vysielanú pred 20 rokmi (áno, už je to tak dávno), v ktorej mohol ísť súťažiaci na dovolenku zadarmo, avšak musel sa v priebehu troch hodín rozhodnúť, pobaliť, vybaviť všetky pracovné aj súkromné záležitosti a dostať sa spolu so štábom na letisko? A ak to nestihol, tak ho aspoň doslova vyvážili cestovinami?

Ak máte pri sebe doklady, financie a mobil, zvládnete si poradiť s čímkoľvek

Ak ste neskôr narodená a už ste nemala možnosť túto reláciu „zažiť“, možno vám to príde na smiech (i keď v takom prípade sa zamyslite nad tým aké relácie ponúkajú televízie v súčasnosti). Faktom je, že svojho času to bola veľmi populárna relácia a naozaj sa množstvu ľudí na takýto ultra last minute podarilo ísť.

A vy teraz niekoľko dní pred dovolenkou stresujete, či máte všetko potrebné? Vždy si tak spomeňte na túto reláciu. Pobaliť sa na to, aby ste si užila dovolenku, vôbec nie je náročné a netreba nad tým špekulovať.

Samozrejmosťou sú doklady a financie, či už hotovosť, alebo platobná karta. Aj napriek tomu, že ste zvyknutá platiť takmer výlučne kartou alebo mobilom, nejakú hotovosť vždy majte pri sebe pre každý prípad. A spomínaný mobil je ďalšou zo základných vecí, ktoré treba pri sebe mať. Moderné smartfóny majú toľko využití, že aj v prípade, ak sa nechystáte počas dovolenky nikomu volať, budete určite mobil využívať denne.

Základ by mali tvoriť len tie najnutnejšie veci, aby vám ostalo miesto aj na niečo naviac

Množstvo ľudí zvykne príliš rozmýšľať hlavne nad tým aké a koľko oblečenia si zbaliť. Nerobte však z toho vedu. Veď predsa viete, kam idete na dovolenku a čo sa tam chystáte robiť. Tak si stačí pozrieť predpoveď počasia a brať ju spoločne s plánovanými aktivitami na zreteľ pri chystaní si oblečenia. S množstvom to nepreháňajte, zbaľte si naozaj len to, čo využijete, aby ste zbytočne nebrala so sebou polovicu šatníka.

A čo ešte si vziať? Nejakú kozmetiku, či toaletné potreby, prípadne dioptrické okuliare, alebo kontaktné šošovky ak váš zrak nie je úplne bezchybný. Ak potrebujete na poslednú chvíľu predpísať nejaké lieky alebo prebrať svoj zdravotný stav, využite možnosť online konzultácie s lekárom.

A to je zo základu asi všetko. Zvyšok záleží od toho, čo sa chystáte na dovolenke robiť. Chvíle relaxu ešte viac spríjemní dobrá kniha a ak vám fotografie z mobilov rozhodne nestačia, vašu fotografickú výbavu taktiež doma nenechávajte.

Zdroj foto: Kostikova Natalia / Shutterstock.com