Naštartujte svoj deň správnym výberom raňajok

Ráno väčšina z vás možno nemá chuť na raňajky. Netreba však zabúdať, že raňajky sú jedlo, ktoré nás má naštartovať a práve preto by sme si mali vyberať také jedlo, ktoré nás nielenže nasýti, ale nám dodá potrebné vitamíny a minerály.

Ovsené vločky, semienka, oriešky

Vyhnite sa vyjedaniu nekvalitného pečiva z hypermarketov, šunkám, ktoré majú od kvalitnej šunky ďaleko a namiesto nich jedávajte ovsené vločky, semienka a oriešky. Práve tieto potraviny sú vhodné na raňajky. Dokážete si z nich vytvoriť lahodnú raňajkovú zmes, ktorá vás zasýti a dodá vášmu telu potrebné látky. Napríklad ovsené vločky skvele rozhýbu vaše črevá. Obsahujú vlákninu, ktorá je pre zdravie čriev a celého tráviaceho ústrojenstva dôležitá.

Zo semienok odporúčame predovšetkým ľanové semienka a a chia semienka. A z orieškov?Nepohrdnite kvalitnými mandľami, para orieškami alebo kešu orieškami.

Ovsené vločky, semienka a oriešky môžete dávať do kvalitných bielych jogurtov, do mlieka (klasického alebo rastlinného), alebo si z nich môžete vytvoriť chutnú granolu.

Doma pečený chlieb, domáce kravské maslo

Chlieb a maslo sú vo väčšine domácností veľmi obľúbené. Nekupujte si však chlieb v hypermarketoch. Väčšinou sa jedná o polotovary. Odporúčame vám pečenie vlastného domáceho chlebíka. Takto viete, čo si tam dáte a viete, že si tam žiadne zbytočnosti nedáte. 

Kvalitný chlebík si vyrobíte zo špaldovej múky. Aby vám ale chlebík vydržal, nechávajte ho v ľanovom vrecúšku. Keď si na domáci chlebík natriete maslo a posypete ho pažítkou, žeruchou, či bazalkou, máte zdravé a chutné raňajky pre všetkých, aj pre deti. 

Aby vám ale hocijaké raňajky nespôsobili ťažkosti, kávu pite aspoň hodinu po raňajkách. Ak máte hneď ráno stretnutie s klientom v kaviarni, využite možnosť a doprajte si kávu v kaviarni.

Naštartujte svoj deň správnym výberom raňajok. Vyhýbajte sa fastfoodom a všetkým rýchlym občerstveniam a doprajte si zdravé raňajky v pohodlí svojho domova.

Zdroj foto: pexels.com