Jacquemus: Návrhár, ktorý valcuje Instagram

Jeho meno ste určite postrehli prostredníctvom sociálnych sietí. Volá sa Simon Porte Jacquemus a určite si zaslúži vašu pozornosť. Viac pozornosti. Tento mladý, talentovaný návrhár založil svoju značku keď mal 19 rokov a parížsku módnu scénu oživil prvkami dekonštruktivizmu a surrealizmu. A to nie je všetko!

SS 2019

V jeho kolekciách nechýba hravosť, sloboda a prvky detského sveta, ktoré Jacquemus rád priznáva a necháva sa nimi inšpirovať. Asymetrické línie spolu s oversize prvkami tvoria súčasť jeho modelov. Ale najviac „french“ v jeho kolekciách je atmosféra provensálskeho vidieku, odkiaľ tento mladý návrhár pochádza.

Do Paríža sa Jacquemus presťahoval, keď mal 18 rokov. Začal študovať na École Supérieure des Arts et techniques de la Mode a po jej ukončení v roku 2009 si založil svoju značku JACQUEMUS. V roku 2011 sa zamestnal v módnom dome COMME DE GARCONS, kde ho podporili Rei Kawakubo a Adrian Hoffe, ktorí mu pomohli zafinancovať svoj vlastný biznis. Až kolekcia jar/leto 2018 s názvom „La Bomba“ však skutočne naštartovala jeho kariéru, zviditeľnila tohto návrhára a veľké obchodné domy ako Selfridges, Moda Operandi či Net-a-Porter začali vo veľkom nakupovať jeho modely. Kolekcie obsahujú okrem klasickej línie Pret-a-Porter aj doplnky ako sú topánky, kabelky a dokonca navrhol aj pánsku kolekciu. Jacquemus má obrovskú podporu hlavne na Instagrame, kde prezentuje „svoj svet“ a veľmi sa mu v tom darí. Tento jeho hravý prístup k móde, životu a spôsob, akým potláča hranice francúzskej módnej scény mu v roku 2014 a následne v roku 2015 priniesli ocenenie módneho domu LVMH.

Za pozornosť určite stojí posledná prehliadka, ktorá oslavuje 10. výročie značky a ktorá je atypická už len svojou lokáciou. Odohrávala sa totiž v romantických levanduľových poliach, ktoré sú tak typické Provensálsku, ako je aj mesto Valensole odkiaľ Jacquemus pochádza. V týchto nádherných poliach rozprestrel viac ako 500 metrový koberec, ktorý sa stal mólom pre modelky a modelov. Pre Vogue návrhár povedal „Chcel som, aby to vyzeralo ako inštalácia Christo v poliach alebo ako maľby Davida Hockneyho.“ Tento premyslený a cielený koncept mal naozaj neskutočný úspech na sociálnych sieťach, lebo fotky a lokácia boli určené presne pre ne. V kolekcii sme si mohli všimnúť jeho typickú hravosť a farebnosť. On sám miluje extrémy a tak ani v tejto kolekcii nechýba ikonická „Le Chiquito“ kabelka či maxi slamený klobúk.

S/S 20

Ikony streetstylu Jacquemusa zbožňujú práve pre jeho hravý a neobyčajný extrémizmus. Takto ich denne provokuje prostredníctvom Instagramu a my ho za to milujeme. Ak si chcete uchmatnúť kúsok z jeho kolekcie, tak rýchlo utekajte. Kabelky a doplnky, základ výbavy influencerov, sú skoro stále vypredané.

Zdroj foto: pinterest.com