Načerpajte nové sily a oddýchnite si aj po mentálnej stránke vo Vysokých Tatrách

V súčasnej dobe, kedy je možnosť vycestovať do zahraničia takmer nemožná, uvažuje väčšina slovenských rodín, že nasledujúce jarné a letné mesiace ich bude tráviť predovšetkým na Slovensku. Práve počas pandémie sme mali možnosť spoznávať najmä slovenskú prírodu, aj keď boli určité obmedzenia.

Ak uvažujete nad tým, že v nasledujúcich týždňoch pôjdete niekam zrelaxovať, oddýchnuť si a načerpať nové sily, vyberte si práve obľúbené Vysoké Tatry. Vysoké Tatry ponúkajú dokonalú možnosť, ako načerpať nové sily a oddýchnuť si aj po mentálnej stránke.

Množstvo turistických chodníkov a trás

Ak si rezervujete ubytovanie v Tatrách, máte možnosť prejsť množstvo turistických chodníkov a trás. Letná turistická sezóna začína v polovici júna a vtedy sa otvoria všetky turistické chodníky, ktoré mali zimnú uzáveru. Avšak aj do tohto obdobia máte možnosť prejsť rôzne trasy. Môžete ísť na Zelené pleso, Popradské pleso, môžete si dopriať prechádzku okolo Štrbského plesa, či môžete vyjsť peši na Hrebienok, či dokonca na Zamkovského a Téryho chatu.

Čas strávený turistikou je balzamom na dušu. Zabudnete na všetky problémy, budete si vychutnávať čerstvý tatranský vzduch a posilníte svoje svalstvo. 

Kvalitné vybavenie

Do hôr sa treba poriadne pripraviť, a to nezávisle od toho, v ktorom ročnom období idete. Na prechádzky môžete využiť aj pohodlné športové legíny Nebbia, ktoré využívate na cvičenie. Netreba ale zabúdať na vetruvzdornú a nepremokavú bundu, ktorá vás ochráni pred dažďom a vetrom, ktorý vie byť v horách intenzívnejší.

Pokrývka hlavy, slnečné okuliare, nákrčník, ale aj termo ponožky a kvalitná turistická obuv sú tiež samozrejmosťou a súčasťou kvalitnej výbavy každého návštevníka Tatier, resp. celkovo hôr. Nezabúdajte ale ani na nabitý mobil, turistickú mapu a samozrejme aj na dostatok tekutín.

Zdroj foto:  kovop58  / Shutterstock.com