Na vlastnej koži: Prevratná starostlivosť o farbené vlasy Color WOW

Každá farba na vlasy obsahuje chemikálie, ktoré ich viac či menej zaťažujú a ničia. Vlasy sú v dôsledku farbenia suché, bez života, s tendenciou „krepovatieť“ (najmä pri kontakte s vlhkým prostredím). Americká značka Color WOW ponúka riešenie a prichádza s jedinečným patentovaným zložením, vytvoreným na základe dlhodobého laboratórneho vývoja. My sme sa rozhodli výrobky otestovať, aby sme overili, či a do akej miery dokážu odvrátiť poškodenie chemicky zafarbených a zaťažovaných vlasov. Produkty nie sú testované na zvieratách, neobsahujú parabény, sulfáty, ani toxické zložky.

Dream Coat

K vlajkovým produktom značky patrí texturizačný sprej na vlasy Dream Coat s inovatívnym zložením. Na Dream Coat prisahá aj kaderník samotnej Kim Kardashian, ktorej husté a lesklé vlasy sú snom asi každej ženy. Sprej sľubuje zázračnú premenu textúry vlasov a ochranu pred krepovatením aj v extrémne vlhkom prostredí. Produkt sa aplikuje na polo-vysušené vlasy a aktivuje sa teplom, resp. použitím fénu. Vlasy by potom mali byť pokryté týmto „snovým plášťom“ po dobu 3 umytí šampónom.

Hodnotenie

Vlasy sú po aplikácii produktu a vyfénovaní „poslušnejšie“, hebkejšie a to bez zaťaženia. Svoju formu a tvar dokázal účes udržať aj vo vlhkých podmienkach, po každom umytí šampónom bol ale efekt, prirodzene, slabší. Veľkým plusom je dizajn balenia, ktoré sa bude vo vašej kúpeľni krásne vynímať. Ak bojujete s nepoddajnými vlasmi so sklonom ku krepovateniu, Dream Coat je skvelým pomocníkom na ceste k hodvábnym a jemným vlasom. V ponuke je tiež verzia pre kučeravé vlasy.

Dream Coctails

Z radu produktov Color WOW sme ďalej testovali Dream Coctails. Vlasové „koktaily“ majú tepelnú úpravu vlasov, ktorá za normálnych okolností spôsobuje vysúšanie a opotrebovanie, premeniť na proces, počas ktorého nadobudnú vlasy zdravú textúru. Teplom sa totiž aktivujú prírodné živiny, ktoré Dream Coctails obsahujú. Na výber máte z 3 variantov, pričom každý svojim zložením rieši konkrétny problém.

Kale-infused Coctail s obsahom aminokyselín, B vitamínov a kelu bohatým na síru má spevniť vnútornú štruktúru vlasov. Produkt sľubuje zmenšiť poškodenie vlasov v dôsledku farbenia až o 50 % už po prvom použití.

Carb-infused Coctail svojim zložením zahusťuje tenké pramene vlasov. Farba na vlasy spôsobuje stratu proteínov vo vlasoch, čo vedie k ich rednutiu. Vďaka obsahu prírodných živín, ktorých zdrojom sú napríklad ovsené otruby a kukuričný škrob s vysokým obsahom sacharidov má koktail zabezpečiť, aby boli vlasy zdravšie a objemnejšie.

Kokosový koktail sľubuje premenu suchých, slamených vlasov na hodvábnu hrivu vďaka obsahu kokosového oleja a mastných kyselín. Všetky tri prípravky je možné spolu kombinovať pre zabezpečenie čo najlepšieho výsledku.

Hodnotenie

Produkty farbené vlasy vyživili a vrátili im stratenú vitalitu, tak ako to sľubujú. Vlasy zároveň zostali zjemnené a poddajnejšie. Plusom je tiež, že koktaily vlasy nezaťažili a nezamastili, zato ich krásne prevoňali. Mínusom je dávkovanie a aplikácia, produkty je potrebné najprv naniesť na ruku a potom ich rovnomerne aplikovať po dĺžke celých vlasov. Summa summarum, výrobky Color WOW, ani žiadne iné vlasové produkty nedokážu úplne odvrátiť poškodenie vlasov v dôsledku farbenia, no dokážu ich aspoň čiastočne zregenerovať a zjemniť.