Na návšteve u Aylin Koenig

Aylin Koenig vám je možno povedomá a možno celkom známa. Štýlovú Nemku na Instagrame totiž sleduje viac ako 650 tisíc ľudí. Inšpiruje ich denne svojimi trendy outfitmi a moderným minimalistickým interiérom v harmonickom prepojení s prírodou. Okrem influencerstva Aylin založila značku nesúcu jej meno, ktorej sa tieto dni intenzívne venuje. Rozhovor o tom, ako býva a pracuje, prináša v spolupráci so spoločnosťou Westwing exkluzívne Elisette.

Aký je váš typický pracovný deň?

Typický pracovný deň sa sa koná v našej kancelárii v Hamburgu, ktorú používame od začiatku marca 2020. Používam ju pre účely spojené s mojou činnosťou ako influencerky a taktiež ako štúdio a showroom pre moju módnu značku Aylin Koeing.

Deň v kancelárii začínam kávou a skontrolovaním to do listu. Zvyčajne pracujem s mojim tímom na značke – vyvíjame produkty, zaoberáme sa sociálnymi sieťami aj klasickým zákazníckym servisom prostredníctvom e-mailu a telefónu.

Presne na poludnie idem na krátku prechádzku so svojou sučkou – Summer. Po návrate riešime influencerské projekty, ako napr. stretnutia s partnermi, klientmi, fotenia atď.

Po večernej prechádzke so Summer rada oddychujem doma, prezerám sociálne siete a vymieňam si názory so sledovateľmi – toto ma inšpiruje pri vytváraní nového obsahu a kolekcií, ale tiež sa pozerám, čo sa deje vo svete.

Ako začínate svoj deň?

Keď sa zobudím, idem do kúpeľne, aby som sa osviežila a pripravila sa na pracovný deň. Potom mám 15 – 20 minút „času pre seba“ – sadám si s kávičkou v našej zimnej záhrade a len relaxujem, zbieram energiu na prácu. Cez víkend si s manželom doprajeme poriadne raňajky na dobrý začiatok dňa.

Aké je vaše „basic“ oblečenie na home office a do kancelárie? 

Home office nemávam príliš často, ale keď už, potom siaham po pohodlnej teplákovej súprave. Do práce v kancelárii si zvyčajne vyberám niečo z mojej vlastnej kolekcie na jar/leto 2020. Voľné, ľanové kombinácie v tlmených farbách, tričká s oversize nohavicami, saká kombinované s voľnými tričkami a počas teplých dní – ľanové šaty a hodvábne blúzky.

Čo zvyčajne robíte doma a čo uprednostňujete v kancelárii?

Dom je mojim súkromným útočiskom. Tam najradšej len relaxujem, pozývam priateľov na spoločné večery a užívam si slobodu a priestor navyše, ktorý nám poskytuje balkón a zimná záhrada. Pokiaľ ide o kanceláriu, tak aj tam pozývam svojich známych, ale hlavne sa stretávam s klientmi, biznis partnermi a novinármi. Tento priestor využívam ako miesto na fotografovanie a vytváranie nových nápadov a projektov. Postupom času sa pre mňa stalo prioritou oddelenie mojej práce od súkromného života. Tieto dva svety sa často navzájom miešajú, ale som rada, že si môžem vybrať, či chcem zostať doma a pracovať z mojej súkromnej oázy, alebo radšej z kancelárie.

Ktoré miesto u vás doma je vaše najobľúbenejšie na prácu?

Veľmi rada pracujem zo zimnej záhrady, výhľad na okolie je fantastický. Keď mám voľno, rada trávim čas na balkóne – pre mňa nie je nič krajšie ako slnko a závan čerstvého vzduchu. Vzhľadom na charakter mojej práce, veľa času tiež trávim s mobilom, preto pohodlná pohovka je absolútnou nevyhnutnosťou! Relaxovanie na pohovke so Summer je pre mňa jedným z najpríjemnejších okamihov dňa.

Ako si organizujete svoju prácu? 

Spolu s Tobim a skupinou ľudí, s ktorými pracujeme, sa vždy snažíme rozdeliť úlohy a priority, ktoré musíme vybaviť. Najmä pokiaľ ide o moju módnu značku – stále je to len start-up a všetky procesy súvisiace s jej vývojom prebiehajú v našej kancelárii. Vzhľadom na súčasnú pandémiu som nútená zostať v Hamburgu až do odvolania, a pretože sa tu rozvíja moja značka, v tejto chvíli je to veľmi pomáha.

V práci influencera je tvorivosť nevyhnutná. Musíte neustále hľadať novú inšpiráciu. Naša kancelária je skvelým miestom na vytváranie materiálov, tak z hľadiska interiéru, ako aj výberu odevov a módnych doplnkov. Okrem organizácie a rutinnej práce, stretnutií a rozhovorov s priateľmi a známymi, ktoré mi dávajú veľa inšpirácie. Keďže Tobi uprednostňuje logickú a štruktúrovanú prácu a ja som slobodný duch, dopĺňame sa aj v profesionálnej oblasti.

Obklopujete sa pokojnými, svetlými farbami a prírodnými štruktúrami – prečo? Čo to pre vás znamená v súvislosti s vašou prácou?

Vždy som bola zástankyňou minimalizmusu a jednoduchých tvarov. Pre mňa tlmené farby vyžarujú pokoj a jednoduchosť. Pomáha mi to sústreďovať sa na prácu na dôležitých projektoch.

Máte radšej jednu dlhú prestávku na obed alebo niekoľko kratších?

Keďže sa starám o svojho domáceho maznáčika, som nútená o 12:00 hodine si urobiť dlhšiu prestávku na prechádzku. Celkovo sa mi táto rutina už zapáčila – je dobré ísť na prechádzku uprostred dňa a vyčistiť si myseľ.

Aké sú vaše tipy na profesionálny vzhľad počas videokonferencie?

Nepredstierajte a buďte sami sebou. Buďte úprimní a uvoľnení – videokonferencie sú zábavné.

Čo potrebujete na vytvorenie dokonalého pracovného prostredia?

Svetlo a priestor – pozitívna atmosféra je pre mňa oveľa dôležitejšia ako čistý a uprataný priestor. Páči sa mi charakter starých budov a obytných domov v priemyselnom štýle.

A nezabúdajme aj na kávu, samozrejme … 😊

Čo robíte, keď popoludní vaša energia klesá?

Vtedy idem na prechádzku so Summer alebo na rýchlu kávu s priateľom. Snažím sa však čo najviac si ceniť svoju prácu a život – vyjadrujem vďaku za to, ako vyzerajú a že mám možnosť pracovať podľa svojich pravidiel.

Ako vyzerá váš večerný odpočinok?

Typický večer na pohovke s filmom na Netflixe a pohárom bieleho vína.

Ako sa vám darí oddeľovať súkromný život od práce, aj keď pracujete na diaľku? Ako určujete hranice?

V súčasnej dobe o tom ani nemusím premýšľať, pretože som oddelila svoj pracovný život od súkromného prostredníctvom domu a kancelárie. Aj keď sme za posledné dva roky pracovali iba na diaľku. Home office samozrejme má aj svoje výhody, ale spolu s Tobim sme si všimli, že uprednostňujeme oddelenie pracovného a súkromného života v oddelených priestoroch. Je to samozrejme pre každého veľmi individuálne, ale pre nás home office bol pokušením pracovať neskoro večer alebo cez víkendy.

Inšpirujte sa bývaním Aylin Konig aj pre váš domov, všetky dizajnové kúsky a doplnky kúpite na WestwingNow.sk

Zdroj foto: WestwingNow.sk