Make-up trendy SS20

S príchodom jari sa vyfarbí nie len matka príroda, ale aj naše tváre. S koncom zimy odzvoní nevýraznému a nudnému make-upu. Nebojte sa odviazať, pretože hravosť a farby sú to, čo dominovalo aj prehliadkovým mólam na fashion weekoch pri predstavovaní kolekcie jar/leto 2020.

MakeupTrendy-SS2020

Žiarivá pleť

Od dokonale zmatnenej a vykontúrovanej pleti podľa vzoru Instagramu sa už upustilo dávno, make-up z prehliadkových mól to opakovane potvrdzuje. Svieža, vôbec, alebo len minimálne zmatnená, ale predovšetkým zdravo pôsobiaca pleť je to, čo vám ráno v kúpeľni nezaberie veľa času. Zatiaľ čo na pery a oči sa kladie dôraz, v prípade pleti úplne stačí použit korektor na kruhy pod očami a prípadné nedokonalosti. Robia to tak aj make-up artisti na prehliadkach Michale Kors, Veronica Beard a mnohí ďalší.

Femme fatale

Ak niečo z módy neodíde nikdy, tak je to ženskosť. A čo je ženskejšie ako rúž vo všetkých odtieňoch farby vášne? Pre každú existuje ten správny, stačí si len dobre vybrať s prihliadnutím na tón pleti a farbu vlasov. Na osvedčenú klasiku opätovne stavili aj značky Michael Kors či Badgley Mischka.

„Mokré“ pery

Čo viac láka k zahryznutiu ako šťavnaté farby na opticky zväčšených perách ? Lesky na pery si pomaly získavajú späť svoju zašlú slávu už posledných pár sezón a rok 2020 so sebou prináša ich definitívny „comeback“. Nahrádzajú tak matné rúže, ktoré ani zďaleka nelichotia perám tak, ako mokro pôsobiace lesky, ktoré pri správnej aplikácii dokážu s perami urobiť zázraky. Napríklad na prehliadke Chanel nosili modelky lesk nie len na perách, ale aj na viečkach a na pleti.

Žiarivé farby

Seriál Euphoria nastolil trend experimentálneho make-upu, v ktorom neplatia žiadne pravidlá, až na jedno: čím farebnejšie a extravagantnejšie, tým lepšie. Nie že by sa trend očných tieňov pripomínajúcich sureálne dielo dal aplikovať pri každej príležitosti, ale z času na čas, napríklad v prípade koncertov a špeciálne letných festivalov je to priam nevyhnutnosť. Tak prečo nepopustiť uzdu fantázii? Hotové umelecké diela mali na viečkach modelky na prehliadkach House of Holland, Versace, Salvatore Ferragamo a mnohí ďalší.

Pery ako „vampka“

Nie že by ružové pery neboli na jar v kurze, ale predsa len, nemôžme hovoriť o žiadnom veľkom objave. Za to tmavé farby ako bordová alebo tmavofialová, to už je iná reč. „Upírsky“ pôsobiace pery možno nie sú pre svoju drsnosť pre každého, za to vám však, najmä v kombinácii s oblečením vo svetlejších farbách, zaručia, že budete neprehliadnuteľná a iná. Tak ako modelky na prehliadke Max Mara a Courreges.

Linky

Či už klasické mačacie linky v čiernej farbe alebo farebné a kreatívnejšie alebo naopak menej nápadné variácie. práve linky sú to, čo vašim očiam dodá tú správnu iskru. Linky v najrôznejších podobách sme videli okrem iných na prehliadkach Helmuta Langa alebo Dolce&Gabbana.

Metalický efekt

Dymové líčenie je ďalším z trendov, ktoré sa na fashion weekoch opakovane recyklujú. Návrhári ako Brandon Maxwell, Tom Ford alebo Fendi zvolili kombináciu tmavých tieňov s metalickými prvkami. Ozvláštnite svoje líčenie farbami kovu aj vy – oči to nie len rozžiari, ale aj opticky zväčší.

Modrá je dobrá

Americká spoločnosť Pantone každoročne určuje farbu roka a pre rok 2020 stavila na tradičnú, klasickú modrú. Farba elegantná vo svojej jednoduchosti má priniesť pocit pokoja a mieru a čo sa make-upu týka, tak so sebou prináša nepochybne aj hravosť a závan retra. Nie len klasická, ale aj pastelová alebo safírová modrá dominovali na prehliadkach Marc Jacobs a LaQuan Smith.

Glitre, kamienky, kvety etc.

Ďalší trend určený predovšetkým na letné festivaly, ale keď sa preň rozhodnete, tak majte na pamäti, že fantázii sa medze nekladú. Od kamienkov najrôznejších tvarov a veľkostí, cez glitre, hviezdy a kvety až po perličky – to všetko a ešte omnoho viac použili na svojich prehliadkach návrhári ako Anna Sui, Giambattista Valli alebo Dries Van Noten. Ako najkrajší doplnok k celkovému looku môžu poslúžiť aj vám.

Zdroj foto: Pinterest.com