Dokonalá postava za pár týždňov? Všetko sa dá!

Vianoce sú už dávno za nami, no viacerí z nás pociťujú následky tohto obdobia (obdobia prejedania) ešte doteraz. Ľudia, ktorí majú problémy s obezitou, by v tomto období mali upraviť jedálniček a zamerať sa na úplnú zmenu životného štýlu. Zmeniť jedálniček pre zdravie tráviaceho ústrojenstva nie je pre niekoho dostatočnou motiváciou. Azda väčšou motiváciou môže byť úbytok váhy. Dokonalá postava sa dá dosiahnuť za pár týždňov. Všetko sa dá, chce to len na sebe pracovať.

DokonalaPostava-1

Chôdza – začiatok cesty k vysnívanej postave

Keďže dnes vo väčšine prípadov využívame na presun práve auto, niet divu, že mnohí ľudia stratili chuť chodievať peši. Chôdza je však pre chudnutie veľmi dôležitá. Je dokázané, že chôdza po dobu 45 minút alebo aj dlhšie vedie k spaľovaniu telesného tuku a k úbytku váhy. Pri chôdzi sa dá spáliť mnoho kalórií a navyše tak zrýchlite metabolizmus a aj krvný obeh. Posilníte si nielen nohy a zadok, ale aj celé telo.

Ak sa bojíte behu, vyskúšajte pre začiatok chôdzu. Ak by ste si chceli spevniť najmä zadok a boky a zbaviť sa tukových vankúšikov práve v týchto partiách, vyskúšajte korčuľovanie na kolieskových korčuliach.

Úprava stravovacích návykov

V prípade ľudí s extrémnou obezitou je potrebné aj váženie jednotlivých jedál a stráženie kalórií. Pri menšom pribratí však nemusíte toto riešiť. Úprava stravovacích návykov je ale veľmi dôležitá. Nesmie sa zabúdať na pravidelnú konzumáciu menších porcií jedál ideálne päťkrát denne, avšak vynechať by sa mali kalorické veci, najmä nebezpečné tuky a cukry. Dokonalú postavu dosiahnete aj vtedy, ak vynecháte sladké nealko nápoje a pitný režim obohatíte o čistú vodu. Keď si upravíte stravovacie návyky a budete sa striktne držať vášho jedálnička, zmeny uvidíte o pár dní. Stačí si obliecť pohodlné dámske tričká alebo džínsy a uvidíte, že kilogramy sa postupne strácajú.

Dokonalá postava sa dá dosiahnuť. Základom pre pozitívnu zmenu je pohyb a strava. Ak neupravíte stravovacie návyky a nezačnete sa viac hýbať, váha nebude klesať.

Zdroj foto: pexels.com