Majte účes počas celého dňa krásny a nerozcuchaný

Poznáte to. Ráno sa v kúpeľni trápite s vytvorením perfektného drdola, no akonáhle vyjdete von, tak vám ho vietor rozcuchá. Nie ste jediná, ktorá cíti v takej situácií poriadne nervy. Možno ste si ráno natáčali vlasy, ale vyšli ste von do vlhkého počasia a vlny sa vám narovnali a vám na hlave ostala úplná metla. Ako zaistiť, aby sa ranný účes ani nepohol počas celého dňa? 

Je pravdepodobné, že účesy nasprejujete lakom na vlasy, no napriek tomu vám účes nevydrží ani do obeda. Vlasy potrebujete ešte viacej spevniť. Čo by ste mali použiť? Predsa penové tužidlo

  • použitie tužidla 

Všeobecne sa stretávame s názorom, že čím viac tužidla použijeme, tým budú mať naše vlasy lepší a pevnejší tvar. Nie je to však pravda. Ak má niekto jemné vlasy, priveľa tužidla mu akurát uškodí, pretože zaťaží vlasy a oni budú následne vyzerať mastné. Treba si vybrať medzi tekutým a penovým tužidlom.

  • nanesenie tužidla 

Na dlaň si vytlačte množstvo, ktoré zodpovedá hustote a dĺžke vašich vlasov. Najlepšie spravíte, ak ho budete do vlasov postupne včesávať, čím docielite rovnomerné nanesenie. Vlasy by mali byť mokré, minimálne vlhké. Záleží tiež na tom, čo chcete nanesením tužidla dosiahnuť. Ak je vaším cieľom objem, použite objemové tužidlo, ak si želáte udržanie rovných vlasov, použite tužidlo na to zamerané. 

Myslite však na to, že každodenné používanie tužidla vám síce pomôže vytvoriť účes, aký si prajete, ale zároveň zaťažujete vlasy, ktoré sa časom začnú namáhať. Preto je dobré dopriať im raz za čas rôzne vyživujúce zábaly na vlasy.

Výhodu takýchto zábalov alebo teda masiek je to, že vlasom dodáte hydratáciu alebo dávku proteínu, čím udržíte rovné vlasy rovnými a kučery opäť nadobudnú pružnosť. 

Nezabudnite, že zdravé vlasy vyzerajú najlepšie, preto je potrebné sa o ne starať. Potom vám bude stačiť trošku tužidla a vaše vlasy budú žiariť!

Zdroj foto: Kichigin / Shutterstock.com