Lancôme Idôle – zosobnenie ženy 21. storočia

Lancôme Idôle je povznášajúca citrusovo-kvetinová vôňa symbolizujúca zmenu. Pretože všetko okolo nás sa mení a mení sa aj predstava modernej ženy. Idôle je ucelený koncept, ktorý vyjadruje postoje a hodnoty nie len mladej generácie. K nim patrí priebojnosť, nezávislosť, viera v ženskú silu a v neposlednom rade záujem o životné prostredie a pôvod vecí, ktorými sa obklopujeme.

Názov Idôle nezískal parfum náhodou. Nová vôňa od Lancôme  je vyjadrením myšlienky, že každá žena by mala hľadať idol a inšpiráciu sama v sebe. Pretože pri snahe presadiť zmenu musíme vždy začať u seba. Parfémy dokážu vo veľkej miere ovplyvňovať to, ako sa cítime a teda aj to, ako konáme. A svojimi činmi možno dokážeme motivovať k pozitívnym činom aj okolitý svet.

Na tvorbe vône sa podieľali výhradne ženy, tri talentované parfumérky z celého sveta: Adriana Medina, Shyamala Maisondieu a Nedege Le Garlantezec. Srdce vône tvorí najušľachtilejšia ingrediencia – ruža. Parfum obsahuje 4 druhy ruží, ktorých vôňu sprevádza jazmín. Vzniká tak čistá intenzívna a harmonická vôňa, ktorá sa na pokožke krásne rozvíja. Tóny bergamotu, ktoré tvoria hlavu parfumu, sa dopĺňajú so šťavnatou hruškou a nádychom červeného korenia. Základ tvorí céder, lístky pačuli a vanilka. Značka Lancôme preukazuje rešpekt k našej planéte aj k ženám pracujúcim na kvetinových poliach. Preto pochádzajú všetky ingrediencie použité pri výrobe tejto vône z udržateľných zdrojov dodržiavajúcich princípy fair trade.

Unikátny dizajn flakónu dokonale odráža jeho výnimočný obsah. Pri jeho hľadaní v kabelke si ale budete musieť dávať pozor, aby ste namiesto parfumu nevytiahli iPhone, keďže Idôle a telefón majú rovnaké rozmery. Lancôme tak vytvoril najtenší flakón v histórii parfumov. Čistota a simplicita balenia odkazujú na presvedčenie, že krása sa skrýva v jednoduchosti. Balenie je plniteľné, vďaka čomu dokážeme ušetriť planétu od ďalších zbytočných obalov.

Tvárou a novou ambasádorkou francúzskej značky  je Zendaya a Lancôme si nemohol vybrať lepšie. Herečka a speváčka, ktorej hviezda je aj vďaka veľkému úspechu seriálu Euphoria na vzostupe, je dokonalým stelesnením všetkého, čo vôňa vyjadruje. „Je pre mňa veľkou cťou, že môžem reprezentovať značku akou je Lancôme a pripojiť sa tak k neuveriteľnej zostave ikonických žien“ vyjadrila sa Zendaya.

Zdroj foto: marionnaud.sk, billboard.com, archív značky