Kniha Štvorlístok: Proces knihy začal silnou vnútornou túžbou

Autentické situácie sa stali inšpiráciou pre námet knihy. Kniha Štvorlístok prináša skutočné, silné príbehy. Opisujú proces straty zdravia až po postupné uzdravenie, kedy sa z autoriek stali spokojné a zdravé ženy. 

Veronika a Anna sú kamarátky, ktoré obidve v ich životoch zastihli situácie, ktoré ich pripravili o zdravie. Ich túžbou bolo priniesť ľuďom ich skúsenosti a inšpirovať ich, aby sa takýmto situáciam vyhli. V rozhovore sa dozviete , prečo je ich kniha Štvorlístok výnimočná a kto by si ju mal prečítať. 

Ako vyzeral váš proces písania knihy Štvorlístok?  

Vydanie knihy si nás proste jednoducho zavolalo, silná vnútorná intuícia. Proces tvorenia vôbec nebol jednoduchý. Od zapísania prvých myšlienok a viet, až po samotné vydanie prešiel rok a pol. Musím však povedať, že na ceste tvorenia našej knihy sme spoznali úžasných ľudí. Každý z nich tam zanechal kúsok svojho srdca, čo je na knihe naozaj cítiť.

Srdečne ďakujem za užasnú spoluprácu všetkým. Kedže sme autorky dve, ja Veronika a moja najlepšia kamarátka Anka, je to dvoj kniha. Proces knihy začal silnou vnútornou túžbou vyrozprávať ľuďom naše silné skutočné príbehy uzdravenia. Pomôcť ľuďom, aby sa do tak vážnych životných a zdravotných ťažkostí nikdy nedostali. Prešli sme si skutočnou stratou zdravia, ktoré je naozaj to najvzácnejšie, čo máme.

Čo vás motivovalo napísať knihu, kedy prišla inšpirácia?

Veľkou inšpiráciou boli samotné naše životy, naše vážne zdravotné problémy, ktoré nastali vlastným zavinením. Dlhé roky sme fungovali bez napojenia na svoje telo a na svoju intuíciu. Prišlo to až do takého stavu, že sme nevedeli fungovať, boli sme totálne vyhorené s vážnou insomniou, depresiou, a k tomu sa pridali aj autoimunitné ochorenia. Na ceste za zdravím sme si prešli množstvo zmien podľa najnovších klinických zistení a štúdií a aplikovali sme to do každodenného života. Dnes sú z nás spokojné a zdravé ženy.

Život je naozaj vzácny a stojí za to ho prežiť v plnej sile a zdraví.

V čom je kniha Štvorlístok výnimočná?

Táto kniha obsahuje dva skutočné príbehy dvoch najlepších priateliek. Prežívali ťažké životné skúšky v rovnakom období života. Podporovali sa každý jeden deň, aby sa nevzdali svojho vytúženého cieľa, a to pevného a stabilného zdravia. Jeden životný príbeh je z pohľadu bezdetnej workoholičky, druhý z pohľadu prepracovanej mamičky dvoch detí. Je zaujímavá v tom, že je naozaj veľmi autentická, písaná veľmi ľahko a z prvých recenzií máme povedané, že ak ju raz zoberiete do rúk, chcete ju už prečítať celú naraz.

V knihe poukazujeme, aké dôležité je zobrať zdravie svojho tela do vlastných rúk, a ako si vieme pomôcť tým, že budeme zodpovední sami za seba. Dávať telu to, čo potrebuje, aby fungovalo čo najlepšie a bez zdravotných problémov.

Kto by si mal vašu knihu prečítať?

Naša kniha Štvorlístok je určená naozaj všetkým vekovým kategóriám už od obdobia puberty až do veku 99. Rovnako je aj pre ženy, aj mužov. Nájdeme sa tu všetci, to vám sľubujeme. Mladí, ktorí začínajú svoju životnú cestu, ťažkí workoholici a karieristi, večne unavené mamičky, ľudia, ktorí trpia chronickými ochoreniami, ale aj ľudia, ktorí túžia byť zdraví a v plnej sile, v akomkoľvek veku.

Kedže sme samo vydavateľky, mohli sme do knihy napísať aj veci, ktoré sa dnes na hlas nehovoria a nepropagujú. V knihe tiež nájdete rozhovory s odborníkmi na zdravie vo viacerých témach a zameraniach, obsahuje naozaj veľmi veľa nových informácií. Verím, že každý si nájde to svoje, čo ním zarezonuje.  

Akú hlavnú myšlienku prináša kniha Štvorlístok , čo by si mali čitatelia vziať?

Kniha je naozaj plná krásnych životných myšlienok, ponaučení, múdrostí a návodov ako si zlepšiť zdravie, a nečakať na pomoc priateľov, či zázračnej pilulky. Život je naozaj vzácny a stojí za to ho prežiť v plnej sile a zdraví.

Na záver myšlienka z knihy:

V prírode sa štvorlístkov neurodí veľa. Štvorlístok je veľmi výnimočný a má o jeden lístok viac ako trojlístok. Mnohí z nás sme ešte v sebe neobjavili svoj posledný štvrtý lístok, ktorý je taký dôležitý a podstatný pre trvalé šťastie. Posledný lístok symbolizuje nájdenie samého seba, spoznanie svojej hodnoty a to, že sa dokážeme bezpodmienečne milovať.

Zdroj foto: autorky knihy