Vytvorte si univerzálny jarný biznis šatník z nadčasových kúskov. Ukážeme vám ako na to!

Podľa odborníkov je detailne vytvorený kapsulový šatník ideálna forma zostavenia profesionálneho pracovného šatníka. Niektoré pracovné pozície si nevyžadujú, aby sa v šatníku dodržiavali špeciálne pravidlá, niektoré naopak áno. Ak však pracujete v kancelárii, mali by ste myslieť na to, ako si zachovať jemnú eleganciu a pôsobiť medzi kolegami alebo na pracovných stretnutiach vždy dostatočne seriózne. V šatníku by vám tak nemali chýbať kúsky v neutrálnych farbách, ktoré spolu budú ladiť, akokoľvek ich nakombinujete.

biznis-satnik-cover

Sofistikovaný kostým

Kostým je všestranný a praktický kúsok, dobre sa nosí a výborne sa dá obmieňať rôznymi doplnkami. Je skrátka nevyhnutným kúskom v šatníku modernej, pracujúcej ženy. V súčasnosti nemusí byť kostým len univerzálny a formálny, ale naopak môže odrážať aktuálne módne trendy a aj charakter nositeľky. Výhodou kostýmu je aj jeho variabilita. Jednotlivé diely máte možnosť nosiť ako komplet ale zároveň aj separátne. Sako môžete nosiť nielen k nohaviciam z rovnakého materiálu, ale môžete ho tiež skombinovať s blúzkou a džínsami.

Kostýmové nohavice majú dnes veľmi praktický strih, sú obtiahnuté a končia pri členkoch, čo vyzerá výborne, keď kostým skombinujete s lodičkami, a po práci aj s teniskami. Trendom pri kostýmoch sú v súčasnosti aj nohavice širšieho strihu ušité vysoko do pása, doplnené o opasok z rovnakej látky.

biznis-satnik-obleky
Marc Cain, mClasse| cellbes.sk |VERO MODA | Airfield, mClasse

Všestranné šaty

Klasickým business oblečením sú dámske šaty, ktoré môžu byť v súčasnosti rôzneho strihu a aj farby. No pokiaľ pracujete v právnickej alebo finančnej spoločnosti , poprípade na úrade, zvoľte radšej osvedčenú klasiku – puzdrové šaty v klasických farbách.

Ostatné firmy si väčšinou určujú pravidlá samy, no aj v rámci pravidiel však môžete uplatniť svoj osobný štýl. Siahnuť môžete po nadčasových farbách ako je čierna, modrá či sivá. Na jar tiež po neutrálnych farbách, počas letných mesiacov zase po uvoľnenejších kúskoch so vzorom, ktoré využijete aj na slávnostnejšie príležitosti. Výber v obchodoch je túto sezónu naozaj pestrý, medze sa kreativite teda určite nekladú.

biznis-satnik-saty
Twinset | Marc Cain, mClasse| Airfield, mClasse | RIANI, mClasse

Správne doplnky

Ak chcete svoj pracovný outfit oživiť, siahnite po širších opaskoch, ktoré vytvoria krásnu líniu. Môžete si ich obliecť k šatám alebo ich skombinujte s puzdrovou sukňou a rolákom. Budete vyzerať chic a zároveň maximálne elegantne. Skvele ukážu aj na oversize svetroch a kabátoch. Ak chcete zaujať šperkom, siahnite po jednom, avšak výraznom kúsku alebo stavte na malé, minimalistické náušnice. Kabelkám túto sezónu vládnu väčšie modely do ruky a aj elegantné ruksaky.

biznis-satnik-doplnky
Kabelka – Twinset | Náušnice – Giuliett | Náhrdelník a opasok VERO MODA

Zdroj foto: pinterest.com, Twinset, Cellbes.sk, VERO MODA, Giuliett, mClasse – Marc Cain, mClasse – Riani, mClasse – Airfield