Jarné trendy v znamení exotiky a divočiny: Trúfnete si na tieto vzory?

Teplé dni nás doslova nútia siahnuť po výraznejších farebných kúskoch. Aj túto sezónu mestská móda podľahla divokým a exotickým vzorom, ktoré ovládnu šatník každej, modernej ženy. Inšpirujte sa aj vy vzorovanými modelmi, ktoré budú túto sezónu IN!

jar-exoticke-vzory-1

Tropické vzory

Tropické vzory sú ideálnym letným motívom, no nikto netvrdí, že ich nemôžete zakomponovať už aj do vášho jarného šatníka. Sú veľmi nápadné, teda vás vďaka ním nikto neprehliadne. Dominantným vzorom sú túto sezónu motívy palmových listov a rastliny monstera. Najčastejšie ich nájdeme na šatách či nohaviciach širšieho strihu. Pre menej odvážne dámy je riešením zvoliť jeden základný model s tropickým vzorom a skombinovať ho s inými neutrálnymi a jednofarebnými kúskami. Alebo stačí ak k vášmu outfitu zvolíte správne doplnky s tropickým detailom. Tie môžu krásne doladiť váš celkový vzhľad. Pre odvážnejšie môže byť skvelou voľbou obliecť sa do tropického vzoru od hlavy až po päty. Skombinujte napríklad blúzku a nohavice s rovnakým vzorom. Zaobstarajte si k tomu výrazné doplnky a váš outfit bude určite neprehliadnuteľný. Takýto outfit si navyše pýta aj dokonalé líčenie, preto nezabudnite na výraznejší rúž, ktorý bude čerešničkou na torte vášho výsledného vzhľadu.

Vzory á la Afrika

Už po minulú sezónu sme si mohli všimnúť vplyv africkej kultúry na súčasnú módu. Kultúra aj história obliekania v Afrike bola vždy spojená s nekonečným množstvom farieb, hravou kombináciou vzorov a príjemných letných odtieňov. Ani tento rok tomu nebude inak. Farebných kombinácií je nespočetne veľa, vždy sa však uistite, že si vyberáte dizajn, ktorý vo vás vyvoláva pozitívnu energiu a v ktorom sa budete cítiť dobre. Obľúbenými sú tzv. geometrické etno vzory, ktoré originálne osviežia váš letný outfit. Alebo môžete vzor zakomponovať do outfitu aj v podobe detailu. Napríklad zaujímavá šatka vo vlasoch s výrazným grafickým vyhotovením vám dodá ten správny trendy letný look.

jar-exoticke-vzory-2

Zvieracie vzory

Zvieracie vzory sú samozrejme v kurze po celý rok, no s príchodom teplejších dní nám navodzujú dokonalú, exotickú a dovolenkovú náladu. Objavujú sa nielen na rôznom oblečení, ale aj na obuvi a ďalších doplnkoch. Je to hlavne preto, že majú v sebe silu, razanciu a sú nadmieru odvážnou voľbou. Pokiaľ ich tiež správne nakombinujete, vo vašom šatníku dokážu vytvoriť divy. Medzi tie najobľúbenejšie patria hlavne motívy napodobňujúce srsť divokých šeliem ako je leopard, no do popredia sa dostávajú aj hadie a krokodýlie vzory, ktoré sú symbolom divokej atmosféry skutočne pravej a nefalšovanej exotiky. Zvieracie vzory ponúkajú množstvo možností no treba si dať pozor na kombinácie. Aby mohol zvierací vzor skutočne vyniknúť, je ideálne ho kombinovať s outfitom v rovnakej farbe.

Tak teda dámy, naberte odvahu a zaraďte exotiku do vášho šatníka túto sezónu aj vy!

Zdroj foto: pinterest.com, Twinset, VERO MODA, Cellbes, beautysecret.sk