Ivana Mentlová x Kara: Kožená móda 21. storočia

Prémiová kolekcia značky KARA v spolupráci s českou návrhárkou Ivanou Mentlovou prináša dámske aj pánske kožené modely inšpirované mladistvou rock’n‘rollovou náladou. V ponuke objavíte bundy klasických strihov, trenčkoty, nesmrteľné kriváky, štýlové košele, šortky alebo sukne, ktoré majú minimalistický a nadčasový design s dôrazom na originálny detail. 

Spojenie dvoch známych mien

Korene tradičnej československej značky Kara siahajú až do roku 1948. Značka sa zameriava na výrobu a predaj dámskej a pánskej konfekcie z pravej kože a kožušín, koženú galantériu a doplnky. Kladie zásadný dôraz na detail a prémiovú kvalitu použitých materiálov. Kožené modely sú síce drahším kúskom no majú samé výhody.  Majú dlhú životnosť, s čím súvisí aj to, že sú veľmi odolné voči poškodeniu a vydržia aj desiatky rokov. Takže počiatočná investícia, ktorá je vyššia, sa vám určite vráti. Kožený model môže raz navyše zdediť aj Vaša dcéra.

Ivana Mentlová je úspešná česká módna návrhárka, ktorá je známa svojim minimailstickým štýlom. Jej nadčasové modely obdivujú nielen Češky ale aj Slovenky. Jej spojenie so značkou Kara tak spája lokálny dizajn, kvalitu a štýlovú nadčasovosť.

Kara by Ivana Mentlová

Návrhárka vytvorila pre Karu mladistvú kolekciu v rockovej nálade. Kolekcia pozostáva z originálnych modelov moderného strihu a z ľahkého materiálu. Nechýbajú základné vrchné kúsky ako saká, trenčkot a tiež najobľúbenejší kúsok  – kožená bunda. Kolekciu dopĺňajú aj košele, šortky či sukne. Modely sú vyrobené z odľahčenej kože a semišu v základných a neutrálnych tónoch čo zabezpečí ľahšie kombinovanie.

Styling alá Mentlová

Jednotlivé kúsky dokonale kopírujú postavu ale záleží od preferencií každého jednotlivca aký styling si zvolí a ako budú jednotlivé modely pôsobiť. Pánske strihy je možné použiť aj ako unisex, tým pádom sa z nich v dámskom šatníku stanú oversize modely. K rockovému štýlu patria samozrejme aj nezakončené lemy u sukní, vintage efekt a tieňovaná koža. Modely sú kombinovateľné navzájom, nosiť ich však môžete aj jednotlivo. Na svoje si prídu elegantnejšie dámy- kolekcia obsahuje krásne trenčkoty z brúsenej kože, ale aj drsné rockerky, ktorým návrhárka Mentlová vytvorila v kolekcii pre Karu kožené šortky, košele a sukne.

Zdroj foto: Kara