IKIGAI – vaša domáca oáza v japonskom štýle

V posledných rokoch sme v oblasti interiérových trendov dizajnu už mali dánske HYGGE, škótske COSAGACH a švédske LAGOM – filozofie interiérového dizajnu založené na mieri, akceptovaní a maximalizácii pohodlia. Pri hľadaní nových produktov sme sa tentokrát vybrali na ďaleký východ a stretli sme sa tam s IKIGAI – domácou oázou v japonskom štýle. Chcete vytvoriť aranžovanie, ktoré prispieva k pohode a relaxácii? Máme niekoľko skvelých tipov v štýle IKIGAI- vyskúšajte ich!, hovorí Marta Suchodolska, kreatívna riaditeľka spoločnosti Westwing CEE.

Ikigai je japonské slovo označujúce dôvod existencie a taktiež stále modernejšiu filozofiu života, ktorá sa zameriava na teóriu šťastia. Učí, ako si užiť malé veci a dosiahnuť naplnenie v rušnom svete. Japonci nachádzajú plnosť a mier v pokoji, takže ak chcete implementovať filozofiu Ikigai do svojho života, stojí za to začať s aranžovaním interiéru, ktorý bude podporovať relaxáciu!

Krok 1: Vyberte štýl 

Naaranžujte interiér v módnom štýle Japandi! Je to rafinovaný mix škandinávskej a japonskej estetiky. Prvá sa vyznačuje funkčnosťou, minimalizmom a jasnými farbami. Druhá je plná tlmených farieb, jednoduchých foriem a materiálov či motívov získaných z prírody. Štýl Japandi je prvým krokom k dosiahnutiu oázy mieru vo vašom aranžovaní.

Krok 2: Stavte na prírodu

Ozdobte interiér nábytkom a doplnkami z prírodných materiálov. Sú príjemné na dotyk, šetrné k zdraviu a životnému prostrediu a majú pozitívny vplyv na pohodu. Kampaň zahŕňa produkty vyrobené z kameniny, keramiky, dreva, ľanu alebo ratanu. Ich tlmené tóny zeme umožňujú očiam odpočívať a ostatným zmyslom upokojiť sa.

Krok 3: Zastavte sa a uvoľnite sa

Ak sa chcete úplne ponoriť do svojej oázy, vyberte si funkčný nábytok, čisté línie, jemné tvary a farby. V interiéri obmedzte predmety na minimum, aby ste dosiahli efekt čistoty, poriadku a rovnováhy. Teraz stačí rozvinúť meditačnú podložku alebo pohodlne sedieť v kresle a piť lahodné matcha latte. Nech tento okamih trvá čo najdlhšie!

Zdroj foto: Westwing.sk