IKEA predstavila výnimočnú kolekciu KARISMATISK, ktorá vznikla v spolupráci s britskou dizajnérkou Zandrou Rhodes

Spoločnosť IKEA sa spolu so Zandrou Rhodes rozhodla preskúmať, ako sa dá Zandrin svet výrazných vzorov a živých farieb preniesť do kontextu zariadenia domácností. Z tejto spolupráce sa v IKEA zrodila kolekcia KARISMATISK – manifest nebojácneho sebavyjadrenia. Kolekciu tvorí 26 osobitých kúskov, ktoré povzbudzujú všetkých milovníkov farieb, aby boli sami sebou a nebáli sa vyjadriť svoju jedinečnú osobnosť. Kolekcia KARISMATISK bude v obchodných domoch IKEA  po celom svete dostupná od septembra 2021.

Zandra Rhodes, ktorá je známa odvážnymi vzormi a živými farbami, je už päť desaťročí revolučnou postavou vo svete módy a textílií. Za svoj prínos dokonca získala aj titul Dame Commander Rádu britského impéria.

Vďaka Zandrinmu nebojácnemu štýlu a prístupu k životu sa tím IKEA vydal na cestu objavovania sily farieb a vzorov, ktoré dokážu každej domácnosti dodať charakter a jedinečnú charizmu. Toto objavovanie viedlo k hlbšiemu chápaniu vzorov a farieb, ktoré sú nielen mocným vyjadrením osobnosti, talentu a miestnej kultúry, ale dokážu aj ovplyvňovať náladu ľudí či atmosféru v miestnosti.  

Ako sa dalo očakávať, táto unikátna kolekcia je výrazná a mimoriadne sebavedomá. Tak ako Zandra, aj samotná kolekcia na seba púta všetku pozornosť. Vďaka farbám, vzorom a pútavým predmetom oslavuje kolekcia KARISMATISK naše domovy, ktoré sú vyjadrením jedinečného charakteru každého z nás. Táto nová kolekcia prináša Zandrine sebavedomie a charizmu do našich domácností a podnecuje nás, aby sme sa nebáli ukázať svoju osobnosť. Kolekcia KARISMATISK nás učí, aby sme sa pri zariaďovaní domácnosti zabávali a preniesli tak do miestností radosť a optimizmus.  Skombinujte rôzne dizajny vankúšov, kobercov a textílií, doplňte celkový vzhľad zaujímavou vázou alebo hneď viacerými vázami. Ponorte svoju domácnosť do farieb alebo sa vybláznite so vzormi!  „Je to jedna z tých kolekcií, z ktorých si môžete do domácnosti vybrať viacero jedinečných kúskov. Alebo stačí jeden, ktorý spoľahlivo rozjasní celý váš deň,“ hovorí Zandra Rhodes. 

Výrobky z kolekcie KARISMATISK majú nielen výnimočný dizajn a charakter, ale sú aj praktické. Spoločnosť IKEA so Zandrou zohľadňovali pri tvorbe päť dimenzií demokratického dizajnu – formu, funkciu, kvalitu udržateľnosť a cenovú dostupnosť – a vytvorili tak hravé riešenia za dostupné ceny a na každý deň. Hoci Zandrinou vášňou sú výrazné vzory a farby, jej dizajn je vždy praktický. Ak to bolo možné, použili sme recyklované materiály, a neustále sme mysleli na to, že menej je viac. 

Tím IKEA je úplne stotožnený s estetikou Zandry Rhodes a preto sa navzájom skvele dopĺňame. Proces tvorby celej kolekcie bol organický a skutočne prirodzený, “ hovorí Zandra Rhodes. „Bolo to strhujúce dobrodružstvo. A zároveň úžasná výzva sprostredkovať ľuďom aspoň kúsok zo sveta farieb Zandry Rhodes.“Kolekciu KARISMATISK spustíme globálne na digitálnom podujatí 24. augusta o 9.00 – 10.00 CEST/15.00 – 16.00 CEST na stránke https://karismatisk.ikeamuseum.com.  Od septembra 2021 bude kolekcia dostupná v obchodných domoch IKEA po celom svete.

Zdroj foto: IKEA