Harry Styles: Oceňovaný hudobník, kontroverzná módna ikona aj role model novej dekády

Možno si ho pamätáte, a možno ste vtedy hudobnej scéne vôbec neprikladali dôraz. Spevák Harry Styles začínal ako člen skupiny One Direction, ktorá poblúznila srdcia miliónov dievčat, nielen v jeho rodnej Británii. Od nesmelého chlapca, ktorého jeho dlhšie vlnité vlasy urobili nezameniteľným, Harry stúpal na rebríčku úspešnosti. Dnes, na jeho samotnom vrchole, hlása rovnosť pre všetkých a nehanbí sa ani za svoje neisté sexuálne či genderové pozadie. Vychádza mu nový album s názvom Fine Line a na Instagrame dosiahol 25,9 milióna sledovateľov. Prečo práve on predstavuje stelesnenie toho pravého mileniála?

Nielen spevák

Spieva, ale nielen to. Keď ho kopne múza, vtedy aj píše. Svoje vlastné piesne, samozrejme. Hlboké a dojemné. Niekedy si spievate spolu s ním, inokedy s ním však môžete nesúhlasiť. Názory Harryho Stylesa môže naša stále konzervatívna spoločnosť pokladať za odvážne, niekedy až urážlivé. Raz za čas, stačí, aby ste sa na neho bližšie pozreli. Je mužom, ktorý neváha rúcať bariéry a naozaj sa mu to darí. V roku 2017 sa predviedol na filmovom plátne v trháku DUNKIRK a svoje vlastné ja, ktoré dlhšie držal uzavreté vnútri, vyjadruje hlavne módou. Niet sa prečo čomu čudovať, že sa v súčasnosti stáva modelom, ktorého si prisvojila módna značka Gucci.

Idol módy

Jeho odievanie má v sebe nádych ženskosti. Tá sa plynule spája s jeho vôľou, nechať ľudí vyjadriť sa akokoľvek len chcú. Sám Harry v jednom z množstva rozhovorov, ktoré dal, vyjadril svoju túžbu po tom, byť zraniteľný. Iba keď odhalí svoju dušu, dokáže sa ponúknuť ľuďom, svojim fanúšikom. Tí ho zbožňujú aj práve vďaka jeho extravagantným outfitom. Ľahko sa oblieka do zamatu, flitrov, rozšírených nohavíc, do kúskov od spomínaného módneho domu Gucci, v ktorom si našiel aj spriaznenú dušu. Kreatívny riaditeľ tejto značky Alessandro Michele ho vidí ako „role model“, ktorý dokáže mladým ponúknuť chvíľku za zamyslenie. Veď móda predsa môže byť taká zábava. Nezáleží na tom, či má v sebe prvky ženskosti, hlavná vec, že je kreatívna.

Čo viac si priať do budúcna?

Aj počas svojich koncertov odmieta nudu. Oveľa viac ho zaujímajú lesklé materiály, kostými tón v tóne a naozaj divoká hra vzorov a doplnkov. Pán Styles sa ani nemohol narodiť s lepším menom. Stelesňuje radosť zo života, z toho, čo je nepoznané a mohli by sme to odhaliť. Nepopiera, že jeho neustálym zdrojom inšpirácie sú jeho hudobní predchodcovia – Elvis Presley, Mick Jagger, Prince ale aj Paul McCartney. Sám Harry sa nechce nechať uzavrieť do určitej konkrétnej škatuľky, chce prekvapovať. Táto „milenial superstar“, ktorá vyrastala iba so svojou matkou a sestrou, si najviac zakladá na tom, aby bola sama semou. A my mu držíme palce. Jeho módne vyjadrenie je práve tak svieže ako aj nová dekáda. Plné očakávaní.

Zdroj foto: Gucci, Pinterest, instagram.com/harrystyles/