Geniálni obuvníci: Steve Madden. Obuvník novej generácie

Aktuálny dizajn, rýchla adaptácia módnych trendov a dostupné ceny preslávili obuvníka a podnikateľa Steva Maddena, ktorého topánky vlastní snáď každá žena v Amerike. Nadčasové topánky aj trendy kúsky kúpite od minulého roka aj na Slovensku. Predajňu Steve Madden nájdete v Aupark Bratislava a online nakupovať môžete cez Kooky.

Steve Madden, Foto: BuzzFeedNews

Skromné začiatky, veľký úspech

Steve Madden sa narodil v roku 1958 v New Yorku, kde vyštudoval strednú školu. Následne dva roky študoval na University of Miami na Floride, odkiaľ sa vrátil späť na newyorský Long Island. Dizajn ani obuvnícke remeslo nikdy neštudoval a aj napriek tomu sa v roku 1990 rozhodol založiť svoju obuvnícku značku pod svojim menom. So skromnou investíciou 1 100 dolárov začal mladý Steve predávať model topánok Marilyn priamo z kufra jeho auta. Od týchto čias sa stal jedným z dizajnérov, ktorí predali najviac párov topánok v Amerike a jeho meno dnes pozná nielen každý milovník topánok v Amerike, ale na celom svete.

Steve Madden Aupark

Odvážny dizajn pre každého

Celé sa to začalo v továrni v známej newyorskej štvrti Queens, kde Steve začal v 90-tych rokoch navrhovať unikátne, zábavné, farebné a moderné dizajny, z ktorých si vyberie každý. Vďaka tomu, že Steve Madden priniesol možnosť vyjadriť sa prostredníctvom jeho topánok, spôsobil revolúciu v celom obuvníckom priemysle.

Steve Madden Girl

Ženy, ktoré v Spojených štátoch nakupujú a nosia topánky od značky Steve Madden sú jasne zadefinované ako Steve Madden Girls. Sú to zvyčajne teenagerky alebo majú krátko po dvadsiatke, milujú módu, aktuálne trendy, rady nakupujú topánky na každú príležitosť, ale len málokedy si môžu dovoliť investovať viac ako 100 dolárov za pár. Pre ne je tu Steve Madden, ktorému sa práve vďaka poznaniu jeho klientiek podarilo predať enormné množstvo dizajnérskych topánok. Tie dnes môžete spozorovať v uliciach viac ako 80 krajín sveta, ale napríklad aj v kultovom filme Wolf of Wall Street.

To najlepšie z aktuálnej kolekcie

V ponuke značky Steve Madden nájdete nepreberné množstvo lodičiek, šľapiek, sandálov či čižiem. Získajú si vás aktuálne farebné prevedia, netradičné materiály – napríklad holografické alebo transparentné. Dostať vás ale celkom ľahko môže aj momentálne najvídanejší model tenisiek od značky Steve Madden, model Cliff.

Issy Clear | Erin Mint |Gabriella Nude| Record Rose Gold Multi

Náš tip: Ak vás zaujíma ešte viac o úspechu a krásnych topánkach, ktoré sú súčasťou života Steva Maddena, odporúčame dokument Maddman: The Steve Madden Story na Netflixe.

Zdroj foto: buzzfeednews.com, kooky.sk, Steve Madden Aupark