Dovolenkový must have: Vodoodolný make-up

Chystáte sa k vode, alebo vás čaká náročný deň a potrebujete, aby váš make-up skutočne vydržal? Najlepšou voľbou sú v takom prípade vodovzdorné make-up produkty so špeciálnym zložením, ktoré by malo zvládnuť aj vysoké letné teploty, športovú aktivitu, či kúpanie vo vode.

Foto: AVON

Ešte pred samotným make-upom je dôležité myslieť na nanesenie správneho podkladu. Pokožka v lete trpí vysúšaním, ideálnym podkladom je ľahký hydratačný krém, Ultra facial oil-free gel cream od Kiehls je preto skvelou voľbou. Vodoodolný make-up obsahuje špeciálny olej, ktorý nezmyje voda, ani pot. Make-up by mal pekne zjednotiť a rozžiariť pleť, vrstvenie make-upu je v tomto prípade zbytočné. Výdrž v extrémnych podmienkach sľubuje (a spĺňa) napríklad make-up Wunder2 Last and foundation.

Ďalším krokom je nanesenie korektora, opäť postačí len jemná vrstva. Odolný je korektor od Urban Decay – All nighter waterproof full-coverage concealer. Pri kontúrovaní sú kľúčom k odolnému make-upu tekuté produkty, ktoré sa dajú do pokožky lepšie zapracovať a pri kontakte s vodou sa tak ľahko nezmyjú. Rovnaký princíp platí aj pri výbere líčok a highlightera. Vodoodolný kontúrovací krém, líčka aj higlighter nájdete v jedinej praktickej vodovzdornej paletke od Make-up Forever Pro sculpting palette.

Letný make-up by mal byť čo najjednoduchší, očné tiene a linky sa v extrémnych podmienkach ľahko rozmažú. Bez čoho sa však väčšina žien ale nezaobíde je maskara. Naším favoritom je novinka Perversion waterproof od Urban Decay, ktorá sa nerozpíja a nevytvára čierne fľaky pod očami. Ďalšou nevyhnutnosťou pred odchodom z domu je pre väčšinu žien upravené obočie. S Ka-Brow od Benefitu to nie je žiaden problém a vďaka vodoodolnému zloženiu obočie upravené skutočne vydrží aj po kúpaní.

Nasleduje výber jemného odtieňu matného rúžu na pery (matné rúže vydržia viac ako mastné rúže a lesky), krásne farby majú napríklad rúže z radu Soft matte lip cream od Nyxu. Na záver je potrebné celý make-up dobre zafixovať. Našou voľbou je All nighter od Urban Decay, ktorý vydrží takmer všetko.