Doprajte vlasom starostlivosť, akú si zaslúžia

Leto je už nepochybne tu, teploty stúpajú a mnoho z vás vyráža na kúpaliská či k moru. To je úplne prirodzené, no pre vaše vlasy prichádza veľká záťaž. Kontakt s chlórovou či slanou vodou, po ktorom prichádza priame slnko. Môžete tak pocítiť nepoznané problémy s vašou korunou krásy.

Kedy je teda lepší čas navštíviť kvalitného kaderníka ako práve teraz? Dodajte svojim vlasom potrebné vitamíny, nechajte odborníkov, nech sa o ne postarajú a odporučia vám domácu starostlivosť. Ak hľadáte salón, na ktorý sa môžete spoľahnúť a o ktorom budete vedieť, že sú vaše vlasy v dobrých rukách, navštívte www.donnauomo.sk a rezervujte si svoj termín.

Dá sa to aj bez lupín

Zdravú vlasovú pokožku a kvalitu vlasov poznáte aj podľa toho, že sa vám na nej nebudú robiť lupiny, nebude vás svrbieť hlava a vlasy sa budú mastiť prirodzenou rýchlosťou, určite nie hneď na druhý deň po umytí. Ak máte s pokožkou na hlave problém, naučte sa, ako bojovať proti lupinám efektívne a zbavte sa ich raz a navždy.

Ak sa vám robia nepríjemné lupiny alebo máte pocit neustále suchých či naopak mastných vlasov, niekde bude problém. Ten hľadajte buď v nesprávnej vlasovej kozmetike, alebo v nedostatku určitých živín vo vašom tele. Rovnako tak môžete robiť chyby v starostlivosti o vlasy. Časté umývanie kozmetickými produktami vlasom nepomáha a tiež tak neustále používanie fénu či žehličky bez patričnej ochrany vlasu.

Starostlivosť u kaderníka, ale aj doma

Každý chce mať nádherné vlasy, no treba sa o ne starať, dávať im kvalitnú výživu a v neposlednom rade nezanedbávať návštevy kaderníka. Nepodceňujte ani jednu z týchto oblastí, pretože len spolu tvoria neporaziteľný celok. 

Dôležité je na vlasoch nešetriť, pretože vaša investícia sa vám mnohonásobne vráti. Kvalitná značková kozmetika vám dlhšie vydrží a vlasoví odborníci sa vám o hlavu nielen postarajú, ale vám aj poradia kroky, ktoré by ste mali podnikať pravidelne sami doma.

Zdroj foto: lithian / Shutterstock.com