Dodajte telu pružnosť pomocou prírodných olejov!

Je mnoho spôsobov ako sa môžeme starať o našu pokožku. Môžeme jej venovať pozornosť cvičením, zvnútra ju zveľaďovať zdravou stravou a rovnako sa o ňu môžeme dôsledne starať aj zvonka a to pomocou správnej kozmetiky. Mnoho prírodných olejov má naozaj zázračné účinky v boji proti starnutiu pokožky, tým že ju zvláčňujú a dodávajú jej potrebnú tiež elasticitu. Prírodné oleje sú dnes súčasťou viacerých  produktov starostlivosti nielen o pleť, ale aj telo. Preto ak si vaša pokožka žiada aby ste ju najmä teraz v zime hýčkali, doprajte jej len to najlepšie. A to čo jej najviac pomôže nájdete práve v prírodných olejoch.

Najznámejší olivový olej

Olivový olej je dnes už súčasťou každej domácnosti. Tento olej je výborný ako základný olej mnohých telových produktov. Výborne totiž preniká hlboko do vrstiev pokožky. Olivový olej napomáha regenerácii kožných buniek a tak veľmi efektívne upokojuje pokožku po popáleninách či iných podráždeniach. Olivový olej tiež pokožku účinne vypína, preto je dôležitou súčasťou telových olejov. Je tiež výborný pri ekzémoch a podráždeniach pokožky. Univerzálny olivový olej teda hľadajte takmer vo všetkých telových produktoch. Je tiež výbornou voľbou ako základný olej ak si chcete telový olej vyrobiť aj sama doma.

Jojobový olej na vyhladenie pokožky

Jojobový olej je skvelou voľbou ak je vaši cieľom vyhľadenie pokožky. Je teda veľmi účinný na strie a drobné jazvy. Je ľahký a výborne sa vstrebáva. Preto je univerzálnou voľbou, teda hodí sa pre každý tip pokožky. Je dokonca výborný na mastnú pokožku, tým že normalizuje kožný maz. Tento olej je preto živým dôkazom toho, že oleje sú výbornou voľbou aj v prípade, že máte mastnú pleť. Jojobový olej má veľmi ľahkú a príjemnú štruktúru a relatívne rýchlo sa vstrebáva.

Pomarančový olej na dobrú náladu

Možno ste to nevedeli, ale pomarančový olej zlepšuje náladu! Jeho vôňa znižuje úzkosť a teda vám po nanesení na pokožku prinesie relax a celkovú harmóniu. Pomarančový olej je tiež výborný na bolesť svalov. Preto ak potrebujete telo uvoľniť po intenzívnom tréningu, toto je určite olej ktorý vyskúšajte. Má tiež protizápalové účinky, preto je vhodný aj na citlivú pleť.

Levanduľový olej na ukľudnenie a dobrý spánok

Levanduľový olej je zložkou najmä relaxačných a uvoľňujúcich telových olejov. Levanduľa má totiž ukľudňujúce účinky a pri masáži vás dokonca pripraví na spánok. Levanduľa je tiež vhodnou voľbou  pri liečbe ekzémov, akné a iných zápalov pokožky, preto sa stále častejšie pridáva aj do produktov, ktoré sú účinné v boji proti aknóznej pleti. Levanduľa navyše krásne vonia, preto je súčasťou mnohých telových olejov.

Ako telové oleje správne nanášať?

V prípade telových olejov nie je dôležitý len výber, ale tiež samotná aplikácia. Telový olej by ste na telo mali nanášať hneď po kúpeli, ideálne ak je pokožka jemne vlhká, teda len trochu presušená uterákom. Olej sa tak bude oveľa lepšie nanášať. Olej je ideálne naniesť do dlaní a následne jemne, krúživými pohybmi vmasírovať do pokožky tela. 

Ako si správne vybrať vhodný olej?

Telový olej by ste si mali vybrať v prvom rade podľa tipy vašej pokožky a potom podľa problému, ktorý s ním chcete riešiť. Telové oleje vždy obsahujú mix aspoň dvoch prírodných olejov. Základný ako mandľový, či olivový a sekundárne, ktoré majú hojivé, liečivé, alebo spevňujúce účinky. Telový produkt, ktorý si vyberiete by mal byť ideálne 100% prírodný a v bio kvalite. Mnoho olejov totiž obsahuje syntetické farbivá a silikóny, ktoré pokožke tela neprospievajú. Kúru s telovým olejom by ste mali vykonávať aspoň jeden mesiac a dať tak pokožke čas aby sa zregenerovala a prijala novú liečbu. Najmä teraz v zime je takáto olejová kúra pre naše telo ideálna.

Telový olej Inlight Bio telový olej s Arnikou | Telový olej Inlight Bio spevňujúci olej Firm&Tone | Telový olej Inlight Bio telový regeneračný a masážny telový olej pre mužov

Zdroj foto: Biorganica