Prekvapovať, objavovať a snívať o výnimočných vaciach: Dior predstavuje J’adore, Parfum d’eau

Značka Dior bola vždy známa pre svoje nádherné výtvory, vizionársky temperament a túžbu posúvať hranice. A práve táto túžba viedla k olfaktorickému prekvapeniu, ktoré sa vymyká všetkým obvyklým pravidlám vonnej kompozície.

Priekopnícka výzva pre ustálený spôsob vývoja parfumov. Nový príbeh pre J´adore, absolútnu ikonu schopnú premeny a kvetinovú choreografiu otvorenú tvorivým inováciám.

Tak vznikla vôňa J´adore Parfum d´eau. Jedinečný rukopis vysoko koncentrovanej parfumovanej vody, ktorá je rovnako ušľachtilá ako vyvážená. A pritom neobsahuje ani kvapku alkoholu.

Úžasný parfém s prísľubom intenzívneho pôžitku, tak veľmi typický pre J’adore, tentoraz však zložený iba z vody a kvetov.Inovatívny počin a alchýmia nemožného, patent módneho domu Dior. Sen každého parfuméra v revolučnom štýle a zmena nasledujúce novú cestu vo svete parfumov.

J’adore Parfum d’eau oživuje
pôvodná výbušnosť, vďaka ktorej sa vôňa stala legendárnou:
„C’est ça que J’adore!“

Vodná revolúcia

Medzi všetkými tými najzaujímavejšími výzvami, ktoré bolo treba prijať, bola jedna z nich obzvlášť vzrušujúca a obtiažna, podmanivá aj riskantná: vyvinúť parfumovanú vodu vo všetkých jej nuansách a ušľachtilosti, ktorej základom by bola voda. Vytvoriť zloženie, ktoré sa zhostí zdanlivo nemožnej úlohy nezahrnúť do receptúry alkohol, ktorý ale napriek tomu zostane prítomný a dlhotrvajúci.

François Demachy, tvorca tejto vône, nasledoval svoj sen vtlačiť ikonickému parfému novú podobu a rozšíriť jeho zloženie o ďalšie možnosti. Iba módny dom Dior sa odvážil predstaviť si parfém na báze vody a potom túto inováciu uskutočniť. Pre J’adora, kultovú vôňu, sa mu to podarilo so všetkou veľkoleposťou, ktorou je schopný a vďaka priekopníckemu mysleniu, ktoré býva tvorcom zmien. Technická inovácia a romantická aróma, J’adore Parfum d’eau je novým stelesnením slávneho parfumu.

Prečo nevytvoriť parfém s vodou?


Priekopnícky dom Dior vynašiel parfumovanú vodu bez obsahu alkoholu, ktorá je však vďaka unikátnemu prírodnému procesu vysoko koncentrovaná.
Nová receptúra, skladajúca sa prevažne z vody, vznikla pomocou vysokotlakovej nano-emulznej techniky, načo bola obohatená o cenné oleje. J´adore Parfum d´eau, vôňa plná prirodzenosti a bez chemických rozpúšťadiel, ide ruka v ruke s „revolúciou“, a to vďaka patentovanému inovatívnemu postupu značky Dior.
Obláčik vône J´adore Parfum d´eau prekvapí delikátnou mliečnou hebkosťou, zľahka sa vznášajúcou vo vzduchu. Textúra vône zahalí pokožku do láskavých kvetinových tónov, ktoré na nej dlho vydržia. Počas tohto prirodzeného stretnutia sa zdá, že pokožka „rozpoznáva“ vodu v dokonalej alchýmii, pre okamžitú symbiózu.


Nebývalo intímny kontakt parfumovanej vody s pokožkou verne vykresľuje podpis J´adore a zároveň prináša dlhotrvajúcu vôňu. Práca na tejto formule viedla k vytvoreniu parfumu iným spôsobom.

Bližšie ku kvetom

Vďaka novému zloženiu sú kvety výbušné, zmyselné a spontánne, rozžiarené novým zamatovým svetlom. Harmonická krása sa rozvíja okolo čínskej magnólie a zmyselných akcentov jazmínu premiešaných s očarujúcou ružou a sviežim zimolezom. V samom vnútri je prítomná esenciálna krása J´adore, skutočná óda na biele kvety osviežená zelenými tónmi.Po boku zbožňovaných kvetov sa objavuje nový žiarivý akord neroli, ktorý vôni dodáva upokojujúcu jemnosť.

Zrodená z exkluzívneho partnerstva módneho domu so spoločnosťou „Florapolis“ vedenou Christelle Archer, je táto sladká neroli obohatená o morské, živé, zelené a súčasne hladké akcenty. Nová vôňa J´adore Parfum d´eau je zahalená do jedinečných kvetinových nuáns, žiarivá a výrazná.
Kvetinová a svieža parfumovaná voda J´adore je príležitostná znovu objaviť vôňu J´adore v novom svetle. Od prvého privoňania sa jej podstata postupne rozvíja do podoby beztiažovo ľahkých, lahodne sviežich a pritom húževnatých tónov.

Spontánny, veľkorysý parfém J’adore Parfém d’eau jemne podčiarkuje krásu J’adore a vďaka svojmu revolučnému zloženiu znovu odhaľuje samotnú myšlienku parfému, ktorý sa dokonale rozvinie až pri kontakte s pokožkou.

Neroli “Pays”, klenot v srdci J´adore

V srdci parfumu J´adore Parfum d´eau žiari drahokam v podobe neroli „Pays“, esenciálneho oleja francúzskeho pôvodu, ktorý je rovnako tak fazetovaný ako prírodný a vznikol z exkluzívnej spolupráce módneho domu Dior s mladou pestovateľkou pomarančovníkov Christelle Archer.
Vitajte v kúzelnom Provence…

Neroli je ako olfaktorický zázrak, ktorý vzniká parnou destiláciou kvetov horkého pomarančovníka. Počas tohto procesu, ktorý sa zaobíde bez akýchkoľvek rozpúšťadiel, sa z kvetov oddelí voda a esenciálny olej (neroli). Neroli, známe ako „Pays“, žiari v srdci parfumu J´adore Parfum d´eau, vyzbrojené svojou krásnou organickou povahou a jedinečnými vlastnosťami, ktoré mu dodáva provensálska pôda.

Módny dom Dior, ktorý sa teraz veľmi sústredí na podporu tohto unikátneho francúzskeho regiónu, uzavrel exkluzívne partnerstvo so spoločnosťou “Florapolis”, producentom prírodných ingrediencií vedeným Christelle Archer. Tá pre značku Dior vyhradila celý svoj pozemok, kde do výživnej provensálskej pôdy obrátenej k Stredozemnému moru vysadila množstvo pomarančovníkov. Až vďaka značke Dior bolo toto 100 rokov staré územie, ktoré ležalo štvrť storočia úhorom, znovu využité. Spolupráca robí zo značky Dior jediný módny dom vo svete parfémov, ktorý využíva esenciálny olej pochádzajúci z celej plantáže horkých pomarančovníkov.

Pomarančovník horký má veľmi rozmarnú povahu, vo Francúzsku rastie iba medzi mestami Antibes a Vallauris a neznáša vietor. Aby bol chránený, musí sa pestovať na malých, svahovitých pozemkoch, ktorým sa po francúzsky hovorí „les restanques“. Keď si okrem náročných požiadaviek na pestovanie predstavíte, že sa kvety zbierajú ručne vo veľmi krátkom čase – od konca apríla do začiatku mája, a že zber prebieha obzvlášť pomaly, uvedomíte si, prečo je pomarančovník „pays“ dnes tak vzácny.

A napriek tomu sa Christelle Archer doslova nadchne, keď opisuje neuveriteľný pohľad v období zberu, keď sa pod stromami rozprestrie ekologické plachty utkané z bavlny a ľanu, do ktorých kvety pomarančovníka pomaly padajú. A ešte väčšiu radosť má z následne vzniknutého esenciálneho oleja neroli, ktorý je „svieži, žiarivý, upokojujúci a so zaujímavým morským aspektom“.

Charlize Theron, odhalená ikona

Charlize Theron je na fotografiách Jeana-Baptista Mondina oslnivejšia ako kedykoľvek predtým. Žiarivo blond a krásna, s holou kožou odenou len do parfumu, so zmyselnou iskrou v očiach, absolútne a prirodzene ženská. Zahalenú do svetla a sviežosti ju zdobí iba zlatý náhrdelník, ikonický šperk, ktorý navrhla Maria Grazia Chiuri.

Jemná mliečna amfora

Biela a zlatá amfora J´adore je svojím vzhľadom nevídaná. Zahalená do alabastrovej jemnosti akoby lepšie odrážala kvetinové pohladenie nachádzajúce sa vo vnútri, je ako zamatová vitrína odhaľujúca ukrytú vonnú kompozíciu na báze vody. Veľkorysý rozprašovač vám umožní sa zahaliť do oblaku kvetov a rozkoše kedykoľvek budete potrebovať.

Zdroj foto: Dior