Denim je jedným z najspoľahlivejších materiálov v našich šatníkoch. Ktoré džínsy budú dominovať scéne 2022?

Kvalitné džínsy nikdy nič nepokazia. Na výber je množstvo zaujímavých štýlov, ktoré vášmu outfitu prinesú kreativitu a vy tak budete môcť vyjsť z davu. Na výber je taktiež veľa variácii farieb vrátane zelenej , hnedej, svetlej či tmavo modrej. Fashion Weeky nám priniesli mnoho inšpirácie, aby sme mohli svoje šatníky efektívne obohatiť o nadčasové kúsky.

Džínsovina tu stále bola a stále aj bude! Séria Fashion Weekov nám priniesla množstvo inšpirácií, ako džinsovinu kombinovať.  Na výber máme od voľných, úzkych džínsov až po overaly a vrchné odevy . Je na výber viac štýlov ako kedykoľvek predtým. Džínsy sú základom šatníka, ktorý využijeme v každom ročnom období, štýly sa menia , no vždy zostávajú nadčasové. Ak chcete byť kreatívni a nestaviť vždy len na jednoduché džinsy, prinášame pár tipov, ktoré môžete vyskúšať v roku 2022.

Patchworkové džínsy, s ktorými nebudete pôsobiť monotónne

Tento rok sa objavuje patchworkový trend, technika zošívania kusov látok v rôznych farbách.Patchworkové džínsy sa prvýkrát stali populárnymi v 70. rokoch. Vtedy to vyzeralo tak, že sa na džínsy našívali ručne šité vlastné záplaty. Dvojfarebný trend môže byť pre niektorých trošku odvážny, no pri správnej kombinácií môže váš outfit pozdvihnúť na inú úroveň a vy tak nebudete pôsobiť monotónne. Ak chcete byť trošku kreatívni, zaujímavý trend nápadných džínsov vám určite zabezpečí plnú pozornosť

Ako patchwork nosiť? Radí stylistka Denisa Majska

„Patchwork je vlastne zošívanie rôznych látok, pri denime teda rôznych farieb a štruktúr. Je to ekologická verzia, keďže si ho môžete vytvoriť i doma recyklovaním starých riflovín. A dnes je tiež určite udržateľnejšou alternatívou. A ako ho kombinovať? Určite by som to kombinovala s riflovinou v jednej farbe, ak chceme vytvoriť minimalistický look, volila by som odtiene rifloviny, ktoré sa opakujú na patchworku. Takže všeobecne s neutrálnymi farbami, kedy necháme vyniknúť riflovinu. Ak chceme zaujať, môžeme použiť i výrazné farby a vzory. Myslím si, že každý ho vie implementovať do šatníka a vyhrať sa s ním podľa seba“, tvrdí stylistka Denisa Majska.

Džínsy nemusia byť len modré

Farebné džínsy sú ideálny nápad, ak potrebujete oživiť svoj outfit. Teraz je ten správny čas na experiment, pretože na scénu prichádza veľa možností a inšpirácie, ako nosiť farebný denim. Ak neviete násjť spôsoby  ako začleniť farby do svojich šatníkov, džínsy sú na to dokonalým príkladom. 

Od hlavy až po päty

Jednoznačne áno. Správne džínsy sú úžasným stavebným prvkom pre akýkoľvek outfit. Úprimne povedané, nie je nič jednoduchšie, ako nerozmýšľať o vrchnom kúsku a staviť na klasiku, ktorú možno nosiť na každú príležitosť , ktorá zároveň ponúka maximálne pohodlie.

Samozrejme, niektoré značky podporujú spôsob vytvárania udržateľnejšieho denimového oblečenia. Pracujú vo vlastných ateliéroch, snažia sa znižovať spotrebu vody a používajú udržateľnejšie farbivá. Mnohí vsadili na zaujímavú techniku, ktorá je vyrobená zo zvyškov denimu z predchádzajúcich kolekcií. Spôsob je dobrý  pre planétu a zároveň kreatívny pre váš šatník.

Zdroj foto: Tomorrowdenim, e.v.l denim, jadedldn