Čisté oceány, čistá voda pre každého

8. jún je Svetový deň oceánov, ktoré tvoria viac ako 70 % povrchu našej planéty. Vzhľadom na ich neuveriteľnú plochu bolo doposiaľ preskúmaných len menej ako 5%. Vo svetových oceánoch nájdeme najdlhšie pohorie Zeme – (stredo)oceánsky chrbát, je takmer celý pod hladinou a má celkovú dĺžku až 65 000 kilometrov. Väčšina života na Zemi je vo vode. Až 94 %  živočíšnych druhov žijúcich na Zemi, existuje vo vode. Oceán je aj najväčším zdrojom kyslíka. Viac ako 70% kyslíka našej planéty produkuje oceán. Predpokladá sa, že 70-80 % kyslíka, ktorý dýchame, vytvárajú samotné morské riasy. 

Svetové oceány udržujú život na Zemi a pritom ich dennodenne ničíme produkciou plastu.  Do roku 2050 bude množstvo plastu v oceánoch väčšie ako počet rýb v nich. Každú minútu sa vo svete použije 1,2 milióna plastových fliaš, ale iba 9 % z nich sa recykluje. Alarmujúce štatistiky vzniku plastového odpadu prichádzajú z každej strany a preto je viac ako nutné sústrediť sa na ich znižovanie pri každej príležitosti. Spoločnosť Waterdrop sa zaviazala k zníženiu plastu v nápojovom priemysle a drží sa svojich zásad šetriť prírodu pri každom navrhnutom produkte a procese. Svetový deň oceánov oslávi limitovanou edíciou udržateľnej sklenenej fľaše Ocean, vyrobenej z kvalitného borosilikátového skla so symbolickým designom morského života, určenej na opakované používanie. 

Limitovaná edícia waterdrop® OCEAN fľaše bude pomáhať priniesť vodu tam kde nie je, v suchej časti Afriky. 10% z každej predanej fľaše poputuje na stavbu alebo opravu studní na odľahlých miestach kontinentu, kde ľudia nemajú pitnú vodu. Projekt je realizovaný v spolupráci s mimovládnou neziskovou organizáciou Človek v ohrození, ktorá aktívne pôsobí v 30 krajinách a už poskytla pomoc vo viac ako 50 krajinách Európy, Ázie a Afriky.

Myslime na našu budúcnosť a starajme sa o naše oceány a vodu, bez ktorej to nejde.

Viac informácií nájdeš na www.watedrop.sk  

Zdroj foto: Waterdrop