Chcete svojmu mužovi kúpiť na Vianoce ďalekohľad? Poradíme vám

Aj keď vianočné reklamy ešte nezaberajú väčšinu reklamných blokov v televízii a ani vianočné pesničky sa z rádií ešte neozývajú takmer nonstop, neznamená to, že sa Vianoce neblížia. Práve naopak. A to znamená, že sa pomaly, ale isto kráti čas na nákup vianočných darčekov.

Aj ženy môžu byť pri výbere vhodného darčeka bezradné

No dobre ak pri vianočných darčekoch volíte „chlapský“ prístup a nechávate si ich kúpu na posledné dni pred Vianocami, ešte máte čas. Ak však chcete mať darčeky kúpené bez zbytočných stresov, mala by ste na tom začať pracovať. Niekedy sa však aj my ženy cítime pri kúpe ako naši muži. A to hlavne vtedy, keď máme problém vybrať im ten správny darček.

A nie kvôli nedostatku inšpirácie. Skôr nastáva problém s vecami, ktorým sa moc nerozumieme a obávame sa ich výberu. Príkladom môžu byť kvalitné ďalekohľady. Z tých sa stal celkom úzkoprofilový tovar, ktorý rozhodne nenájdete v každej domácnosti a tak aj znalosť toho, čo robí ďalekohľad dobrým ďalekohľadom, sa rozhodne nedá považovať za všeobecnú.

Pomôcť môže aspoň znalosť nejakej dobrej značky, pri ktorej budete mať záruku, že ste vybrala skutočnú kvalitu. A pri spomínaných ďalekohľadoch jednu značku určite pozná zrejme každá žena. I keď väčšina o tom asi nevie.

Čo majú spoločné šperky a optika?

Máte doma nejaké šperky Oliver Weber? A čo je ich hlavnou ozdobou? No predsa Swarovski krištáli. A vedela ste, že Wilhelma Swarovskeho, najstaršieho syna zakladateľa firmy Swarovski, Daniela, už od mladého veku zaujímala optika a túžba byť „bližšie ku hviezdam“?

To ho viedlo k tomu, že už vo veku 17 rokov, v roku 1935, zostrojil prvý ďalekohľad a v roku 1949 založil Swarovski Optik. Táto divízia firmy jeho otca sa zameriava na výrobu optických prístrojov, čiže aj ďalekohľadov.

A rozhodne nie hocijakých. Od prvého sériovo vyrábaného ďalekohľadu sa firma Swarovski Optik zaradila medzi špičku, čo sa týka výrobcov optiky. A svoje postavenie nestratila ani časom. Môžete si tak byť istá, že ďalekohľad tejto značky bude rozhodne hodnotným darčekom.

Zdroj foto: Dean Drobot / Shutterstock.com