Chcete pre svoje deti kvalitné vzdelanie?

Všetci rodičia určite chcú, aby sa ich deti mali v budúcnosti čo najlepšie. Aby mali kvalitné vzdelanie, ktoré im otvorí množstvo dverí k dobrým pracovným pozíciám. A aj keď dobrá práca ešte dobrého človeka nerobí, minimálne dokáže v určitom smere zjednodušiť život.

Naozaj kvalitné vzdelanie pre vaše deti hľadajte v zahraničí

A práve vzdelanie je dôležité pre budúci kariérny rozvoj vášho dieťaťa. Teda ak budeme veriť, že pokiaľ vaše dieťa dospeje, zbavíme našu politiku (naprieč celým jej spektrom) nekompetentných ľudí s falošnými titulmi.

Smutná realita nášho školského systému je však tá, že pokiaľ chcete vášmu dieťaťu zabezpečiť naozaj kvalitné vzdelanie, najlepšie urobíte ak ho pošlete študovať do zahraničia. Naše školy sa totižto napríklad s kvalitnými strednými školami v Anglicku rovnať nemôžu.

Stredné školy v Anglicku ponúkajú všeobecné vzdelanie aj podporu záujmov študentov

Práve Anglicko je skvelou voľbou pre študentov, ktorí si chcú otvoriť príležitosti pre štúdium na svetových univerzitách. Ich školský systém je zameraný na všeobecný prehľad, ale aj stredné školy sa snažia podporovať záujmy študentov a tak sa im ponúka naozaj bohatý výber mimoškolských aktivít.

Tie môžu byť rôzne zamerané. Od vedeckých odborov, cez tie umelecké až po šport. Rovnako tak sa študenti môžu tešiť na množstvo spoločenských udalostí, ktoré sa počas celého roka organizujú. Talentové šou, školské plesy, či nám o niečo bližšie výlety a exkurzie.

Zvláštnosťou alebo skôr netradičnosťou v porovnaní s našimi školami sú relatívne prísne pravidlá, čo sa obliekania na školách týka. Nie, deti nemusia nosiť diamantové prstene ani nič podobné. Avšak aj ak škola nemá povinnú vlastnú uniformu, s najväčšou pravdepodobnosťou bude mať predpísaný dresscode, ktorý treba dodržiavať.

Zdroj foto: Red Fox studio / Shutterstock.com