Cestujete sama? Nenechávajte všetko vo svojej peňaženke

Od vypuknutia pandémie je to s cestovaním do zahraničia ako na hojdačke. Nedá sa, dá sa, potom sa opäť nedá. Ak patríte medzi vášnivé cestovateľky, určite sa v tejto dobe snažíte využiť každú možnosť ako si plniť svoje cestovateľské sny.

Crossbody kabelky sú praktická vec, majte však tú svoju pod dohľadom

Aj keď väčšinou cestujeme a spoznávame svet aspoň vo dvojici aj cestovanie osamote má svoje čaro. Ženy budú mať možno obavy z takejto formy cestovania, ale nemusíte sa toho obávať. Stačí sa pripraviť aj na prípadné núdzové situácie.

Najčastejšou z takýchto situácii, ktoré sa môžu pri cestovaní prihodiť, je strata, či odcudzenie peňaženky, alebo rovno celej kabelky. Ak však budete na takúto možnosť pripravená, príliš vás to „nerozhádže“. V prvom rade treba nosiť cestovateľské crossbody kabelky čo najtesnejšie k telu. A v tlačeniciach ideálne vpredu, aby ste ju mala pod neustálym dohľadom.

V peňaženke nechajte len to, čo vám nebude zásadným spôsobom chýbať

Zároveň pri „plnení“ svojej kabelky myslite na to, čoho strata by vám spôsobila finančnú ujmu alebo komplikácie na cestách. Kľudne si tak v kabelke nechajte napríklad svoje obľúbené pukačky, ale určite v nej nenechávajte peňaženku. Teda peňaženku áno, ale v nej nemajte všetky doklady, celú hotovosť a ešte aj platobnú kartu.

Pri rozmýšľaní, čo nechať v peňaženke a čo si radšej schovať napríklad do vnútorného vrecka na oblečení, si vždy predstavte situáciu, že sa ocitnete bez peňaženky. Preto v nej nemajte všetku svoju hotovosť, ale uschovajte si časť vašich financií do spomínaného vnútorného vrecka, či napríklad do puzdra od mobilu ak ten budete mať niekde mimo kabelky.

Rovnako si tak môžete uschovať platobnú kartu. Áno, možno vás láka predstava nechať ju doma a spoliehať sa na platby mobilom, ale ako si potom vyberiete hotovosť z bankomatu? Samozrejme, sú aj také, ktoré to umožňujú, ale kedy ste naposledy taký videla? No tak vidíte. Predstava, že sa vďaka mobilom zbavíme platobných kariet je lákavá, ešte by sme však kartu doma rozhodne nenechávali.

A hlavne, majte pri sebe len základné doklady a taktiež ich držte mimo svojej peňaženky. Vybavovanie nových dokladov je totižto naozaj náročné a v cudzine by ste bez dokladov mohla mať ešte vážnejšie problémy.

Zdroj foto: Holger Kirk / Shutterstock.com