Akú kozmetiku si zbaliť na dovolenku? Poradíme vám účinné produkty, ktoré navyše nezaberú veľa miesta.

Blíži sa čas dovoleniek a preto je nesmierne dôležité zrekapitulovať si aká kozmetika by vám nemala chýbať v letnom dovolenkovom kufri. Existuje totiž zopár univerzálnych produktov, ktoré by ste si na pláž, či hory jednoznačne mala pribaliť. Tie z nášho článku vám v dovolenkovom kufri navyše nezaberú veľa miesta. Aké to sú prezrádza nasledujúci článok.

Univerzálny produkt

Výbornou voľbou na dovolenky sú takzvané univerzálne produkty. Teda produkty, ktoré vám poslúžia na viacero problémov. Napríklad na osvieženie, ukľudnenie pleti, ši rýchlu hydratáciu. Práve na toto sú výborné takzvané „hmly“ . Ak si vyberiete kvalitný produkt, hlmu oceníte vo viacerých prípadoch. Napríklad počas dlhej cesty autom, kedy sa budete potrebovať osviežiť, na pláži na upokojenie slnkom namáhanej pokožky, či večer na hydratáciu pleti. Hmly sú tiež výborné ako prvý krok pred nanášaním pleťových olejov. Mnoho z nich obsahuje veľmi účinné zložky, ktoré vaša pokožka na dovolenke jednoznačne ocení.

Ďalším výborným univerzálnym produktom je suchý olej. Ten oceníte ako hydratačný produkt na tvár, na suché miesta, na ošetrenie spálenej pokožky, alebo premastenie suchých partií na tele. Kvalitný suchý olej je tiež výborný na vlasy, ktoré sú obzvlášť zaťažené práve počas letných dovoleniek. 

Tónovanie na deň a retinol na noc

Ak chcete aby aj pri mori, alebo na horách vyzerala vaša pokožka dokonalo, avšak nechcete používať hrubé nánosy make-upu, pribaľte si so sebou tónovací krém. Toto je krém, ktorý obsahuje jemné zafarbenie, teda zabezpečí že pokožka bude farebne zjednotená, zatiaľ čo bude vyzerať dokonale sviežo. Ak si navyše zvolíte taký tónovací krém, ktorý obsahuje faktor SPF zabijete dve muchy jednou ranou. 

Ak máte viac ako 30 rokov, na noc sú pre vás ideálne krémy s retinolom, teda derivátom vitamínu A, ktoré počas spánku pokožku tváre dokonale vyživia a regenerujú zatiaľ čo bojujú proti vráskam a starnutiu. Pokožku teda kvalitne pripravia ju na ďalší aktívny deň pri mori, či na horách.

Masky a mydlá na tvár

Masky na tvár majú tú výhodu, že sú koncentrovanejšie ako krémy, teda obsahujú oveľa viac výživných zložiek. Na dovolenku sú ideálne takzvané „sheet masks“ teda doslovne papierové masky. Ich poznávacím znamením je, že sú jednorazové a nanášajú sa buď na celú tvár, alebo jej jednotlivé časti. Sú však veľmi účinné a v dovolenkovom kufri vám nezaberú skoro žiadne miesto.

Ďalším výborným „mini“ produktom je mydlo na tvár. Nezaberie vám toľko miesta ako čistiace produkty, ktoré bežne používate, je však veľmi účinné na ranné aj večerné čistenie tváre. Bonusom je, že krásne osvieži zmysly a pripraví vás na ďalší oddychový dovolenkový deň.

Produkty:

Zuna, Mydlo Himalája, citrónová tráva

Zuna, Pleťová probiotická hmla

Omorovicza tónovací krém s SPF 20

Omorovicza hydratačná hmla

Missha krycí hydratačný krém s SPF

Farmasi, Dr.C Tuna Suchý olej Absolute Super Elixir

Farmasi, textilná maska Dr. C Tuna Aqua

Inovatívna kolagénová maska Biodance

Zdroj foto: ZUNA cosmetics, Dalora, Beauty Secret, Farmasi