Ako začať podnikať čo najjednoduchšie?

Je aj vašim kariérnym plánom, že začnete podnikať? Nebudeme vám klamať, čaká vás náročná cesta, ktorá však stojí za to. Ale pomôcť vám predsa len trochu môžeme. A to tak, že vám prezradíme, ako začať podnikať čo najrýchlejšie.

Vlastnú spoločnosť si nemusíte zakladať, môžete ju kúpiť

Založiť si vlastnú spoločnosť nejaký čas trvá. Predsa len, viažu sa k tomu rôzne vybavovačky. Existuje však spôsob, ako začať podnikať už v priebehu niekoľkých hodín. Sú ním výhodné ready made spoločnosti. O čo ide?

Ready made s.r.o. sú spoločnosti, ktoré boli založené výlučne za účelom ich odpredaja klientom, ktorí chcú z akýchkoľvek dôvodov začať podnikať čo najrýchlejšie alebo si jednoducho chcú uľahčiť „cestu“ k vlastnej spoločnosti. Ide o spoločnosti, ktoré nikdy nevykonávali žiadnu činnosť, čiže sú bez obchodnej histórie záväzkov a pohľadávok.

Aké sú výhody ready made s.r.o.?

Čo sa týka úkonov súvisiacich so zakladaním spoločnosti, ready made s.r.o. sú už zapísané v obchodnom registri, zaregistrované na daňovom úrade a majú splatené základné imanie. Tiež majú pripravené všetky právne dokumenty potrebné k ich odpredaju. Zmena konateľa je právoplatná dňom podpisu týchto dokumentov, preto ide o tak rýchly spôsob začatia podnikania.

V cene je (okrem zmeny konateľov a spoločníkov) zahrnutá aj možnosť doplniť predmety podnikania, zmeniť názov a aj sídlo spoločnosti. A práve pri sídle spoločnosti sa ešte pristavíme. Každá spoločnosť musí mať v obchodnom registri zapísané sídlo. Nemusí ísť však o reálne firemné priestory.

Ak na vaše podnikanie nepotrebujete skutočnú kanceláriu, ale stačí vám len domáci kancelársky „kútik“ a základná kancelárska technika, môžete ušetriť práve na firemných priestoroch. Ako sídlo spoločnosti si môžete zapísať adresu svojho trvalého pobytu alebo využiť možnosť virtuálneho sídla.

Zdroj foto: Who is Danny / Stock.adobe.com