7 dňová výzva – Nastavenie detoxikačnej rutiny, ktorá ochráni pleť aj vlasy pred znečisteným ovzduším

Až 92% svetovej mestskej populácie dýcha znečistený vzduch, ktorý negatívne ovplyvňuje zdravie, stav pleti i vlasov. Preto, ak ste si doteraz mysleli, že robíte pre seba dosť, možno je čas zamyslieť sa znovu. 

Ak je pre vás boj so znečisteným ovzduším novinkou, začnite týždňovou výzvou, ktorá prospeje vašej pleti, vlasom, ale aj duši.

Pondelok – Starajte sa o seba 

I keď pred sebou máte celý pracovný týždeň, spríjemnite si pondelok zdravším jedlom a nejakým pohybom. Aktivita by mala trvať aspoň 30 minút, to predsa nie je žiadna veda!

Utorok – Skúste niečo iné

Zaraďte do svojho jedálnička za studena lisované šťavy a zeleninové polievky, ktoré pomôžu prečistiť organizmus. Čo tak skúsiť vymeniť kávu za zelený čaj?

RECEPT NA ZELENÉ SMOOTHIE
2 jablká
3 petržlenové vňate
1⁄2 citrónu
2 zelerové vňate
Tip: Pridajte štipku zázvoru

Streda – Venujte sa očiste

Zaveďte novú rutinu v starostlivosti o vlasy. Najprv použite Detoxikačný vlasový peeling, ktorý zbaví pokožku prachu a stylingových produktov. Potom vlasy umyte Detoxikačným
micelárnym šampónom.

Výsledok: Vlasy sú chránené pred negatívnymi dopadmi znečisteného ovzdušia vďaka obsiahnutým miceláram. Tie zachytia nečistoty, ktoré sa potom jednoducho spláchnu.

Štvrtok – Nechajte vlasy dýchať 

Skúste zaradiť do svojho mycieho rituálu i masáž hlavy končekmi prstov, ktorá napomáha k okysličovaniu vlasovej pokožky.

Ako? Položte na hlavu končeky prstov a niekoľko minút jemne masírujte. Tento proces reguluje nadbytok vlasového mazu a podporuje rast vlasov.

Piatok – Zvoľnite

K pravidelnému športu pridajte tiež jógu alebo iné meditačné cvičenie. Mnohé štúdie preukázali, že relaxačné a meditačné aktivity môžu znižovať stres a významne prispieť k pohode tela i mysli. Už neváhajte!

Víkend – Hýčkajte seba, aj svoje vlasy

Jedenkrát týždenne používajte Ochranný kondicionér, ktorý vlasom dodá ľahkosť a jemnosť, a zároveň ich po celej dĺžke ochráni pred nečistotami z ovzdušia. Ochranný kondicionér striedajte s Detoxikačným ochranným octom, ktorý vlasy detoxikuje a dodáva im lesk.

Zdroj: yves-rocher.sk, pexels.com