5 krokov k dokonalej príprave na horúce leto

Konečne dorazili dlhé slnečné dni a každý túži užiť si ich naplno. Teraz je ten správny čas upriamiť pozornosť na seba a postarať o svoj organizmus nielen zvonka, ale aj zvnútra, tak aby sme si v plnej sile vychutnali dlho očakávané leto. Stačí pár krokov a môžete sa cítiť skvelo každý deň. Stačí si ich len osvojiť a vaše leto sa bude niesť v znamení super kondície a ešte lepšej nálady. Najdôležitejšia je vytrvalosť, vďaka ktorej vám aj malé zmeny vo vašom každodennom živote prinesú skvelé výsledky. Osvojte si päť základných krokov, vďaka ktorým sa budete cítiť lepšie vo svojom tele už za krátky čas.

1. krok – Pohyb

Ak si chcete vybudovať a udržať dobrú kondíciu, cvičenie je nevyhnutné. Nemusia to byť dlhé a namáhavé tréningy – tréneri a dietológovia zdôrazňujú, že najdôležitejšou vecou pre udržanie zdravia nie je intenzita, ale pravidelnosť vykonávaných cvičení. Základom je preto nájsť takú formu cvičenia, ktorá vám bude robiť radosť. Jarno-letná sezóna je ideálna na hľadanie. Slnečné počasie láka na cyklistiku, prechádzky a turistiku. Pozvite priateľov von na volejbal, vyskúšajte kolieskové korčule alebo jogu v parku. Zapamätajte si – každý pohyb sa počíta. Vymeňte schody namiesto výťahu. Chôdza jednu zastávku vám pomôže dostať telo do pohybu a nabijete ho energiou.

2. krok – Relax

Rýchly život v práci a s povinnosťami nás núti ukrajovať si z voľného času a spánku, ktorý je nesmierne dôležitý nielen pre deti. Nedostatok spánku má množstvo negatívnych účinkov: od zníženej koncentrácie a efektívnosti až po dĺžku života. Vyhraďte si dostatočný čas na spánok a nebojte sa ho prekročiť ak sa vyskytne príležitosť. Doprajte si optimálnu dĺžka spánku 8 hodín, aj keby ste si museli odoprieť napínavý film alebo epizódu seriálu. Telo sa vám poďakuje nielen dobrou náladou, ale aj krajšou pleťou.

3. krok – Zdravá strava

Bez správnej stravy to nefunguje. Počas jari a leta je výber zeleniny a ovocia bohatší a preto využite každú príležitosť a vymeňte ťažké jedlá za zdravú a ľahko stráviteľnú stravu. Odrazí sa to nielen na vašej váhe, ale aj kondícii a pokožke, ktorá vďaka vitamínom bude pružnejšia. Je to jedna z náročnejších zmien, ale výsledky sa dostavia už po pár dňoch.

4. krok – Pitný režim

Pitie dostatočného množstva vody každý deň je základom dobrého zdravia. Voda je vo vysokej miere  súčasťou nášho organizmu, podporuje správny priebeh všetkých procesov. Preto je také dôležité piť vodu pravidelne. Vytvoriť si návyk pravidelného pitného režimu je náročné, ale o to viac potrebné. Ak sa vám to nedarí, uľahčite si to. Oživte si každý pohár vody, tak aby vám chutil. Ak nemáte po ruke čerstvé ovocie alebo mätu stavte na Microdrink – malú kocku plnú ovocia, bylín a vitamínov. Stačí si vybrať obľúbenú príchuť a dodržiavanie pravidelného pitného režimu už viac nebude problém. A nielen doma, ale ani v práci či na cestách. Mikrodrinky spolu s udržateľnou sklenenou alebo nerezovou fľašou waterdrop® sa postarajú o to, aby ste mali ste mali svoj drink vždy poruke. Microdrink neobsahuje cukor ani konzervanty, takže si ho môžete dopriať bez obmedzenia. Pre milovníkov energetických nápojov sú pripravené Microenergy, ktoré vďaka prírodnému kofeínu dodajú organizmu energiu počas dňa, pred športom alebo pred dlhým večerom. Microenergy sú aj skvelou alternatívou kávy, stačí si vybrať z príchutí NERO, SHIRO alebo ORO. A teraz, počas jedinečnej o akcie waterdrop® Selfcare to je ešte jednoduchšie. V ponuke sú výhodné sety, výnimočné zľavy a skvelé darčeky, ktoré sú pripravené počas celého týždňa. 

5. krok – Sebaláska

Počúvanie potrieb svojho tela, pozitívne myšlienky a akceptovanie seba je dôležitou súčasťou životnej rovnováhy. Správna harmónia tela a duše sa odrazí nielen na kondícii, ale hlavne na tvári. Vyhraďte si čas strávený so sebou každý deň a využite ho naplno či už na šport v prírode, prechádzku mestom alebo kvalitným spánkom. Venujte sa svojmu ja a telo sa vám poďakuje spokojnosťou a dobrou náladou.

Robte veci pravidelne a výsledky sa dostavia veľmi rýchlo.

Viac informácií nájdeš na www.waterdrop.sk

Zdroj foto: Waterdrop