24 hodín v Paríži

Paríž je mesto, ktoré ponúka mnoho. Kultúru, históriu, aj módu. Je tam skutočne veľa toho, čo možno objavovať. A ja som toho za 24 hodín v Paríži objavila toľko, koľko len bolo možné!

Cesta vlakom Eurostar z Kings Cross St. Pancras na Paris Gare du Nord trvala iba dve hodiny, bola naozaj rýchla a pohodlná. Lísky kúpite tu.

Po príchode sme sa ubytovali v Hotel San Regis Paris– v okúzlujúcom hoteli v srdci historického Paríža, ktorý je obklopený luxusnými butikmi vrátane ikonického flagship store značky Dior na Avenue Montaigne a štýlovými parížskymi kaviarňami.

Nakupovanie v Paríži je vychytené od 19. storočia vďaka skutočnej rozmanitosti obchodov. Dnes je vo francúzskej metropole mnoho department stores, dizajnérskych butikov a malých lokálnych dizajnérov. A samozrejme, aj ja som mala niekoľko miest, kam som sa chcela pozrieť.

Slávna Galleries Lafayette predáva značky, z ktorých si vyberiete, nech je váš budget akýkoľvek. Architektúra v štýle Art Nouveau a panoramatický výhľad na Paríž… rozumiem, prečo sa tento obchodný dom stal tiež turistickou atrakciou.

31 Rue Cambon je tiež veľmi dobre známa adresa medzi milovníkmi módy. Práve tam totiž Gabrielle Coco Chanel otvorila jej prvý butik v roku 1918. Nachádza sa v jednej z najmódnejších štvrtí Paríža a tak Chanel onedlho okupoval niekoľko ďalších budov na Rue Cambon. Od roku 1927 tak Chanel nájdete na adrese Rue Cambon 23 – 31.

Baret: Zara, sveter: Whistles, kabát: Zara 

Ladurée je svetovo najpreslávanejší salon de thé, ktorý sa nachádza na Champs Elysées. Mix elegancie a sladkosti je doslova božská kombinácia a tak samozrejme, nikto neodolá populárnymi makrónkam!

Reštaurácia L’avenue sa stala obľúbeným miestom celebrít a miestnej smotánky. Nachádza sa neďaleko od San Regis a tak som sa vydala zistiť, prečo ten rozruch. Minimalistický dizajn, krásny výhľa na Paríž a Eiffelovku… napriek tomu, že to bolo máličko predražené, musím povedať, že som si to naozaj užila!

A pre fanúšičky Gossip Girl tu tiež máme miesto, kam sa vybrať! V Café de Flore môžete večerať ako Blair a Serena a užívať si chutné tradičné francúzske raňajky, vrátane snáď najlepšej kávy, akú som mala za dlhý čas!

Moulin Rouge je svetovo najrenomovanejšia kabaretná show. Nachádza sa v oblasti Pigalle, v rodisku kan-kanu. Odporúčam zarezervovať si VIP lístky, ktoré vám zaručia, že sa vyhnete radám a budete usadený na súkromný balkón s tým najlepším výhľadom na show, trojchodovou večerou a potokom šampanského. VIP je 100% hodné peňazí a ja sa nemôžem dočkať, kedy ho navštívim opäť. Jedinečný zážitok z Mouling Rouge zarezervujete tu.

A objavili sme aj najlepšie miesto, odkiaľ si pozrieť Eiffelovku bez davov turistov. Odporúčam adresu 225 Rue de l’université, odkiaľ sa môžete pozerať na Eiffelovku v jej plnej kráse medzi budovami v štýle Art Nouveau.

Les Musée des Arts Décoratifs oslavuje 70. výročie módneho domu Dior nádhernou výstavou ‘Christian Dior, couturier du rêve.’ V skutočnosti, práve tá bola dôvodom, prečo som sa do Paríža na otočku vybrala. Som veľmi rada, že som ju stihla predtým ako ju 7. januára 2018 zatvoria. Viac ako 300 haute couture rób od roku 1947 doteraz robí z výstavy skutočne štedrú, inšpirujúcu a magickú cestu modelov od ikonického zakladateľa značky Christiana Diora, ale aj Yves Saint Laurenta, Marca Bohana, Gianfranca Ferré, Johna Galliana, Rafa Simonsa a najnovšie aj od Marie Garzie Chiuri.

A hneď za rohom sa na nachádza najslávnejšie múzeum Louvre, kde sme sa rýchlo zastavili, len aby som si urobila fotku, keďže sme žiaľ už nemali čas múzeum navštíviť. A tak sa budeme musieť vrátiť…

Šaty: Zara

Jusqu’à la prochaine fois Paris!