WE’RE NEXT: Unikátna módna show, ktorá predstavuje špičku budúcnosti

WE’RE NEXT (WRN) je unikátna módna show, ktorú už štvrtým rokom usporadúva občianske združenie O. S. OPEN z.s. prezentujúce študentov pražskej Vysokej školy umeleckopriemyselnej (UMPRUM) a študentov prestížnej Royal Academy of Fine Arts v Antverpách. Tohtoročný ročník prehliadok medzinárodnej študentskej tvorby módneho dizajnu s motívom WRN – „čítaj z prava“ prebehne už vo štvrtok 12. septembra v priestoroch divadla X10 v centre Prahy. WE’RE NEXT je reakciou na systém sveta módy, ktorému vojvodia trendy exkluzivity. Projekt sa snaží otvoriť bránu všetkým, ktorí majú o módnu tvorbu záujem.

Na módnu prehliadku by sa malo chodiť tak často ako do kina alebo do galérie. Práve preto sa snažíme o sprostredkovanie zážitku, módy a iných prístupov, čo najväčšiemu publiku,” hovorí Lukáš Spilka, organizátor WE’RE NEXT, ktorý je prepojením belgického a českého módneho sveta. Lukáš Spilka, mladý návrhár s českými koreňmi vyštudoval módu v ateliéri Liběny Rochovej na pražskej UMPRUM a titul magistra získal na Royal Academy of Fine Arts v Antverpách. 

Módna show WE’RE NEXT je o predstavení budúcich špičiek módneho priemyslu. Prehliadka sa koná behom jedného živého večera v dvoch blokoch za finančnej podpory Magistrátu hl.m. Prahy a Belgickej ambasády.

Tento rok sa môžu návštevníci opäť tešiť na hojný počet viac ako 20 mien z domova aj zo zahraničia. Mladí tvorci vďaka prehliadke WE’RE NEXT stavajú svoje kolekcie do spoločného dialógu v rôznych uhloch pohľadu. Každý z návrhárov prináša osobitú prezentáciu, ktorá môže byť u niektorých veľmi minimalistická s chladnými podkresmi tečúcej vody pričom u druhých sa môže prerodiť vo veľkolepú dynamickú show.

Ako každý rok je event WE’RE NEXT sprevádzaný autorským vizuálom, ktorý kreatívne kočíruje Róbert Szabó v dialógu s realizačným tímom WRN. Jeho tohtoročnej vízií vdýchla podobu fotografka INDIA RAY a casting modelingových agentúr NEW ALENS AGENCY a PURE MODEL MANAGEMENT.

Módny večer WE’RE NEXT je voľne prístupný verejnosti, zámerom je otvoriť prehliadky všetkými, ktorí majú záujem zažiť toto jedinečné prepojenie. Návštevníci si môžu zakúpiť vstupenky tak ako na sedenie, rovnako na státie. Je možnosť zakúpiť vstupenku na každý z blokov separátne alebo ako balíček za zvýhodnenú cenu spolu. Ceny vstupného na samotné bloky nájdete práve teraz prostredníctvom GOOUT.cz: http://bit.ly/2YE9nM4