Vydáva sa vaša dcéra? Čím sa riadiť pri výbere šiat na jej svadbu?

Svadba je veľká udalosť pre každú nevestu, ale rovnako to platí aj pre ich mamy. Ak vás čaká svadba vašej dcéry, určite rozmýšľate aj nad tým aké šaty si na túto udalosť obliecť. Veď aj mama nevesty predsa môže vyzerať dobre, no nie?

Nieže šatami zatienite svoju dcéru

Prvé pravidlo pri výbere šiat, ktoré si oblečiete na túto významnú udalosť je: výberom vašich šiat nemôžete za žiadnu cenu zatieniť vašu dcéru, keďže ona je nevesta a počas jej veľkého dňa by mala byť všetká pozornosť smerovaná na ňu.

Toto pravidlo samozrejme platí aj pre družičky a v podstate všetky ostatné ženy na svadbe, ale pre mamu nevesty obzvlášť. Nezáleží na tom, že si vás vďaka tvrdej drine vo fitku a pozitívnym účinkom Aloe vera na vašu pleť zamieňajú za sestry, bol by od vás obrovský podraz, keby vašej dcére na svadbe kradnete pozornosť svojimi šatami.

Čo nie a čo áno?

Akým šatám na svadbu sa teda konkrétne vyvarovať? V prvom rade sú to šaty bielej farby. Tie by mali byť vyhradené výlučne pre nevestu. Iste, už dávno nemusia byť svadobné šaty len biele, ale aj ak sa vaša dcéra rozhodne pre inú farbu, bielu nechajte tak.

Zároveň si však nevyberajte ani príliš krikľavé farby, ktoré by tiež strhávali pozornosť na vás. Rovnako zabudnite na príliš odhaľujúce strihy. Aj keby rovno máte postavu lepšiu ako vaša dcéra, jej svadba nie je vhodnou príležitosťou na to, aby ste na to upozorňovali.

A aké šaty si teda vybrať? Čo sa farieb týka, najlepšie bude ak siahnete po farbe, ktorá bude dopĺňať farebnú schému svadby. Nebudete sa tak musieť obávať, že budete farbou svojich šiat nevhodne „vyčnievať“. Čo sa strihu týka, pred vyzývavosťou uprednostnite jednoduchú eleganciu a pohodlie. Aj bez veľkého výstrihu a podobných prvkov môžete mať šaty, ktoré budú lichotiť vašej postave.

Zdroj foto: Wedding photography / Stock.adobe.com