Virtuálne sídlo vám ušetrí nemalé peniaze v začiatkoch podnikania

Začiatky podnikania prakticky vždy sprevádza určitá neistota. Predsa len, postaviť sa v pracovnom živote na vlastné nohy si vyžaduje určitú dávku odhodlania, ba takpovediac aj odvahy. A často je toto obdobie sprevádzané prvotnými výdavkami, ktoré však ešte nepokrývajú príjmy.

Neinvestujte do firemných priestorov ak ich pre svoje podnikanie hneď nepotrebujete

Pre každú začínajúcu podnikateľku je tak hlavne v začiatkoch dôležité čo najviac zredukovať výdaje. Lenže tie sa neustále hromadia. Zoberme si napríklad priestory pre vašu firmu. Ak aj nájdete nejaké lacné, zväčša vyžadujú rekonštrukciu. Nové podlahy, osvetlenie, zariadenie,…

A keď si predstavíte, že minimálne zo začiatku by ste kľudne činnosť, ktorá je predmetom vášho podnikania, mohli robiť aj z domu… Moment! A prečo teda zháňate firemné priestory ak ich (aspoň zatiaľ) nepotrebujete?

Virtuálne sídlo je lacné a spoľahlivé riešenie

Nechcete mať ako sídlo firmy zapísanú adresu svojho trvalého pobytu? Nepôsobí to príliš profesionálne? To máte pravdu, ale to predsa nie je dôvod platiť za priestory, ktoré nevyužijete. Môžete si predsa prenajať virtuálne sídlo firmy. A keď chcete pôsobiť na potenciálnych obchodných partnerov dobre, môže to byť rovno sídlo na lukratívnej adrese v hlavnom meste. Aj tak vás to bude stáť zanedbateľnú čiastku oproti nákladom na reálne priestory.

Áno, pošta vám bude chodiť na adresu vášho virtuálneho sídla, ale s jej preberaním si nelámte hlavu. O došlej pošte dostanete notifikáciu a taktiež si môžete dohodnúť jej automatické skenovanie a preposielanie. Pre prípadnú kontrolu z úradov je sídlo riadne označené, takže žiadne nepríjemnosti vás v tomto smere nečakajú.

A keď budete výnimočne potrebovať reálne zasadacie priestory, nie je problém si ich na rovnakej adrese prenajať. Každodenné podnikanie však môžete robiť z pohodlia a súkromia vášho domova.

Zdroj foto: Flamingo Images / Shutterstock.com