Vidno na vašej sedačke jej vek? Doprajte jej znovuzrodenie

Sedacia súprava je dominantou zrejme každej obývacej izby. A je pritom jedno, či ide o menšiu sedačku, na ktorú sa ledva zmestia tri osoby, alebo priestrannú súpravu v tvare písmena U, na ktorej  je priestor pre všetky vaše kamarátky počas posedení u vás doma.

Nedokonalosti sa dajú zakryť, ale ideálne riešenie to nie je

Časom sa však sedačka zvykne opotrebovať a jej povrch už nespĺňa estetické kritéria, ktoré očakávame od dominanty takej dôležitej súčasti každej domácnosti akou je obývacia izba. Zakrývať takto opotrebovanú sedačku prehozmi na sedacie súpravy síce nemusí vyzerať ako zlý nápad, keďže niektoré vyzerajú skutočne dobre. Nie je to však práve najpraktickejšie riešenie.

Ak ste mimo stavu čalúnenia spokojná so svojou sedacou súpravou, ponúka sa iné riešenie, ktoré ale nie je také jednoduché a rýchle ako kúpa prehozu. Avšak spôsobí, že vaša sedacia súprava bude vyzerať ako nová. A pokiaľ sú matrace v naozaj dobrom stave aj sa tak na nej bude sedieť.

Rozhodli ste sa prečalúniť svoju sedačku? Tento materiál môže byť ten pravý

Tým riešením je nechať si vašu sedaciu súpravu prečalúniť. Môžete tak nielen obnoviť vzhľad svojej sedacej súpravy, ale kľudne jej dať novú farbu, či dokonca materiál. A keď už sme pri materiáloch, jedným z najobľúbenejších je kvalitná koženka na čalúnenie.

Vyrába sa tak, že PVC sa nepriamo nanáša na podkladový materiál, napríklad na tkaninu. Čo sa týka povrchovej úpravy, farieb a vzorov, výber je neuveriteľne pestrý. A aj napriek tomu, že koženka je lacnejšia ako pravá koža, stále je vysoko kvalitná a odolná proti oderom.

A čo údržba koženky? Na bežné znečistenie stačí mierne navlhčená handrička. V prípade, že je znečistenie väčšie, použite mydlový roztok. Určite sa však vyhnite rozpúšťadlám, leštidlám a iným chemikáliám.

Zdroj foto: EkaterinaSid / Shutterstock.com

Značky: PR