Miroslava Sabolová: Prostredníctvom Vely túžim ženám ukázať, že v každom období sa dá dosahovať sny a ciele

Miroslava Sabolová sa covidu nezľakla. Počas pandémie na trh uviedla značku vitamínov Vely. Počúva ženy a prináša im potrebné vitamíny vo forme gumených hviezdičiek pre každé životné obdobie a najnovšie aj chutný kolagén. Značka má však väčší presah. Prostredníctvom majiteľky a tímu odborníkov podporuje a zjednocuje ženy vo všetkom, čo ich baví, posúva vpred a tvorí loVELY life.

Miroslava Sabolová, zakladateľka Vely

Podnikať ste začali počas pandémie koronavírusu. Plánovali ste začať už predtým? 

Verím, že cesta podnikania začína nápadom – to je všetko, čo som na začiatku mala. Vedela som, aké je moje poslanie a čím chcem prispieť do spoločnosti a k ochrane životného prostredia a práve tento nápad ma posunul vpred v sne o založení značky Vely. Vždy som túžila podporovať ženy, aby sme mohli spoločne rásť a to po všetkých smeroch. V srdci som vedela, že spoločnosť, v ktorej sa ženy navzájom podporujú by sa mala stať realitou, nie len snom. Ak by ženy vedeli, že môžu vziať svoje zdravie a život do vlastných rúk a urobiť lepšie rozhodnutia, neurobili by ste to aj vy?

Mali ste predchádzajúce skúsenosti s podnikaním? 

Podnikaniu sa venujem od roku 2015. Už ako tínedžerka som inklinovala k podnikateľským aktivitám, ktoré spočívali v predaji produktov alebo služieb. Keď som verila v kvalitu produktu, bolo pre mňa prirodzené predstaviť ho svetu, v tom najlepšom svetle. Vždy som chcela byť sebestačná a vedela som sa o seba postarať, nebála som sa nových výziev a neustále som sa vzdelávala. Učenie sa je pre mňa najdôležitejšou súčasťou na ceste za sebazdokonaľovaním a budovaním úspešnej firmy. V živote mi nikdy nechýbala odvaha pri skúšaní nových vecí a to je jeden z kľúčov k úspechu. Zaručí vám to neustále získavanie nových poznatkov, skúseností, poučení a to ma posúva vpred. Podnikám preto, lebo rada prekonávam výzvy v živote, rada si stanovím cieľ a jeho dosahovanie je pre mňa hnacím motorom.

Prečo práve vitamíny? 

Dôvodom prečo som sa rozhodla pre vitamíny bola aj moja vlastná potreba a snaha nájsť spôsob ako užívať výživové doplnky príjemne. Predstava o veľkej pilulke, hoci je plná vitamínov, ma odrádzala a bránila mi v tom, aby som pravidelne dodržiavala moju dennú rutinu. Tiež som sa u žien často stretávala s podobným problémom s prehĺtaním veľkých kapsúl. Vitamíny Vely sú chutné, šťavnaté a plné vitamínov, minerálov, antioxidantov a prírodných látok. Sú vhodné aj pre dámy, ktoré trpia rôznymi intoleranciami. Spôsob užívania je tak príjemný, že sa na nich tešíte každý deň a navyše sa rozpúšťajú oveľa rýchlejšie ako klasické kapsuly a to je ďalší benefit týchto hviezdičiek.  

Ďalším dôvodom bola potreba zjednodušiť ženám výber vitamínov, pretože na to, aby sa každá z nás vyznala v ponuke by musela byť vyštudovaná farmaceutka. Práve preto som vytvorila Vely, aby si každá žena mohla nájsť produkt podľa aktuálnych potrieb, v prípade potreby odkonzultovať svoje potreby aj s našou odbornou poradkyňou a zároveň získať rôzne nástroje na to, aby si každá z nás mohla budovať nádherný život po ktorom túži. Pretože sama verím v nádherný život a chcem ženy podporovať na ich ceste za snami a túžbami. 

Aký feedback máte od vašich zákazníčok?

Spätná väzba je pre nás veľmi dôležitá, pretože spokojnosť našich zákazníčok je pre nás prvoradá. Preto sa z každej pozitívnej správy či hodnotenia veľmi tešíme. Naše zákazníčky si veľmi pochvaľujú výsledky, ktoré dosiahli užívaním našich šťavnatých vitamínov. Oceňujú taktiež chuť, rýchlosť dodania a v neposlednom rade dizajn obalov. Veľmi sa im páči náš koncept, s ktorým sa veľa žien stotožňuje. Vážia si aj našu snahu znižovať uhlíkovú stopu prostredníctvom upcyklovateľných obalov, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na udržateľnú krásu a teda Blue Beauty. 

Čo je hlavným poslaním značky Vely? 

Poslaním značky Vely je túžba ukázať ženám, že v každom životnom období sa dá snívať a dosiahnuť naše ciele a sny. Vie, že ženy sa snažia neustále sebazdokonaľovať, aby sa im podarilo naplniť si dievčenské sny. Všetky sme krásne a jedinečné, obdarované talentmi, ktoré ak objavíme a naučíme sa ich používať, získame slobodu. Už sa nebudeme musieť porovnávať s inými, pretože si budeme vážiť vlastnú jedinečnosť. Naučíme sa vnímať potreby nášho tela a dodáme mu to čo práve potrebuje v danej fáze života. Získame silu na to, aby sme vnímali svoju krásu a boli atraktívne, starali sa o svoje zdravie a boli aktívne, a nezabudli ani na svoju vnútornú silu, aby sme boli v živote odvážne. 

Žiť svoj nádherný život actiVELY, attractiVELY a braVELY je predsa úžasné!

Obaly značky Vely sú výnimočné. Aká bola vaša idea a kto zadanie preniesol do reality? 

Mojim zadaním bolo vniesť nádobám život a príbeh, ktorý ženy v danom období života prežívajú a odzrkadľuje ich spôsob života. Pri niektorých ilustráciách to môže byť aj akýsi odkaz pre ženy, aby si viac oddýchli, venovali sa poznaniu seba samých, cvičili, čítali a hlavne, aby sa podporovali navzájom. Pretože aj v mojom živote sa mi to často potvrdzuje, že v jednote je sila a obrovská inšpirácia. Chcela som na trh priniesť nádoby, ktoré majú hlbší význam v komunikácii, využiteľnosti, a v neposlednom rade, v zmysluplnosti. 

Počas môjho štúdia som sa naučila, že v každom aspekte je odlíšiteľnosť kľúčová v získaní konkurenčnej výhody. Musí však riešiť skutočný problém, vykonávať svoju úlohu čo najjednoduchšie a najefektívnejšie. Preto sme vytvorili obaly, ktoré sú upcyklovateľné a vyrobené na Slovensku.  

Našim cieľom je znižovať uhlíkovú stopu, preto čoskoro predstavíme samostatne stojace vrecká, ktorých obsahom budú gumené vitamíny a naše zákazníčky si budú môcť vitamíny doplniť do nádob, ktoré si u nás zakúpili pri prvých objednávkach. Obaly Vely sú upcyklovateľné, dajú sa využiť na uskladnenie rôznych kancelárskych potrieb alebo ako kvetináč či box na desiatu do práce. Hlavným úmyslom je však využitie týchto obalov na uskladnenie ďalších vitamínov. Obaly majú aj detskú poistku, ktorá zamedzuje otvoreniu nádoby malým deťom. Okrem ich všestrannosti sú obaly atraktívne vďaka jedinečným farbám a ilustráciám. Za nimi stoja štyri úspešné ilustrátorky: Kissi Usuki, Simona Čechová, Barbora Idesová a Martina Pauková, ktoré vytvorili originálne ilustrácie pre rady Teen, Twenty, Mature a Pregnant. Grafický dizajn zastrešilo dizajnové štúdio Pergamen. 

Ako prebiehali vývoj a testovanie vitamínov? Čo bolo pri tomto procese pre vás zásadné? 

Formuly Vely boli vytvorené na základe prieskumu trhu. Prieskum bol pre nás základom pre vybudovanie portfólia produktov, ktoré odpovedajú na konkrétne potreby žien. Prirovnala by som to k stavbe domu – bez pevných základov sa váš dom zrúti ako domček z kariet. 

Pri tvorbe produktov sme vychádzali z potrieb žien, ktoré sa líšia na základe toho v ktorom životnom období sa nachádzajú. Potreby ženy sa v tínedžerskom veku odlišujú od potrieb žien v zrelom veku, či ženy v očakávaní bábätka. Na základe týchto poznatkov sme spolu so špecializovanými a kvalifikovanými odborníkmi vytvorili formuly Vely, ktoré uľahčujú ženám výber produktov. 

Vitamíny Vely sú funkčné kombinácie aktívnych zložiek s klinicky overenou účinnosťou a dôsledne testované, 100% čisté a prírodné, k tomu navyše neobsahujú GMO, prídavné látky a alergény. 

Uvedomujeme si, že prísny manažment akosti je nevyhnutný – kvalita a bezpečnosť sú základným pilierom našich produktov. Pri výrobe klinicky overených doplnkov dodržiavame tie najprísnejšie postupy kvality v potravinárskom aj farmaceutickom priemysle.

Pod značkou Vely ste práve uviedli novinku, kolagén. Na trhu je ponuka skutočne pestrá, v čom je ten váš výnimočný?

Kolagénové doplnky podporujú krásu pokožky a vlasov a môžu byť holistickým riešením pre zdravie a celkovú pohodu. Zvolili sme rybí kolagén Peptan®F, pretože je ľahko stráviteľný a výborne vstrebateľný do nášho krvného obehu, a to už v časovom rozmedzí jednu hodinu po užití. Hovoríme tomu vysoká biologická dostupnosť. Navyše sme pridali ďalšie vysoko kvalitné látky, vitamíny a minerály, ktoré pomáhajú ženám cítiť sa mlado a žiarivo. 

Navyše účinky Peptanu®F boli pozorované v klinických štúdiách, ktorých výsledky nás presvedčili, že táto voľba je najlepšia a to hlavne pre viaceré zdravotné výhody. V prieskume so 120 britskými ženami vo veku 30 – 60 rokov s rôznymi typmi vlasov, perorálne denné podávanie 5 g peptidových kolagénových peptidov Peptan®F počas 3 mesiacov poskytlo telu výhody. Až 67 % účastníkov uviedlo celkové zlepšenie kvality vlasov, 28 % zvýšenie úrovne vlhkosti pokožky, 20 % rýchlejšie zotavenie po náročnom cvičení. Výsledky prieskumu zverejníme aj na našej web stránke www.vely.sk

K tomu sme pridali jednoduché a pohodlné vrecká, ktoré každej dáme zjednodušia spôsob, ako pomôcť zvýšiť zásobu kolagénu v tele na cestách.

Aký je váš osobný rituál pre zdravie, krásu a pohodu? 

Počiatočné úsilie priniesť značku Vely na trh si vyžadovalo väčšinu mojej pozornosti a zaberalo mi to aj všetok voľný čas. Záležalo na každom detaile. Avšak je dôležité povedať, že ak správne načúvame svojmu telu, to nás nikdy nezradí a nesklame. Moje telo mi po určitom čase začalo napovedať, že je čas si usporiadať priority a venovať každej z nich primeraný čas. 

Naučila som sa, že časový manažment je kľúčový a musím si svoj čas veľmi chrániť. Nedá sa povedať áno na všetko.

Vo všeobecnosti sa hlavne snažím zamerať na vyváženú a výživnú stravu, preto málokedy jedávam vonku, väčšinou si jedlo pripravujem sama. Milujem farebné jedlá plné zeleniny, preto je poke bowl na rôzne spôsoby moje go-to. Vyhýbam sa aj konzumácii veľkého množstva cukru a sacharidov. Snažím sa tiež vyhýbať konzumácii sójových výrobkov, vyprážaných jedál alebo spracovaných potravín.

Rada sa udržiavam vo forme a som aktívna. Snažím sa cvičiť trikrát týždenne a ak sa mi to podarí, považujem to za úspech. Niektoré týždne som schopná cvičiť len dvakrát a som s tým v poriadku, cvičenie prispôsobujem svojmu cyklu. Počas týždňa som celkom aktívna so svojimi deťmi a tiež rada chodím na prechádzky. Tiež milujem skupinové kurzy a cvičenie s priateľmi, keď môžem. Je to zábavnejšie a motivujúcejšie cvičiť s inými ľuďmi!

Na to, aby som podporila svoju sebadôveru zvnútra užívam Vely gumené vitamíny pre silné vlasy be appreciated™ a vitamíny pre udržanie balansu be understood™, ktoré podporia moju vnútornú silu v každom náročnom období. 

Zdroj foto: Vely