Veľký test make-upov: Tieto stredne až silne krycie make-upy sme vyskúšali za vás

Všeobecne platí, že čím ľahšiu vrstvu make-upu na tvári máme, tým lepšie. Niekedy je ale potrebné trošku „pridať“, aby boli všetky nedostatky a nedokonalosti prekryté tak, ako majú byť. Inokedy nás zasa čaká náročný deň a potrebujeme, aby make-up skutočne vydržal. To všetko môže make-up zvládnuť aj bez toho, aby pleť na prvý pohľad pôsobila zaťažená hrubou vrstvou make-upu a aby aj napriek silnejšiemu krytiu stále vzbudzovala svieži a prirodzený look. Najmä v zimnom období máme tendenciu siahať po make-upoch s vyššou krycou schopnosťou. My sme sa rozhodli otestovať ich za vás, aby ste sa vo veľkom výbere dokázali lepšie zorientovať.

Test-Makeupov-3

Revlon Colorstay

Tento make-up od americkej značky Revlon je malým zázrakom medzi make-upmi. Colorstay dokáže prežiť všetko a ešte viac. Po celý deň (naozaj celý deň, od skorého rána až do neskorého večera) drží bez pohnutia na mieste, pričom si zanecháva svoj matný finiš aj bez prepudrovania. Navyše nezanecháva odtlačky a na vzduchu neoxiduje, teda na tvári nemení farbu. Zoženiete ho vo verzii pre normálnu až suchú pleť a tiež vo verzii pre zmiešanú až mastnú pleť – žiadne póry, žiaden lesk, žiadne viacnásobné vrstvy púdru. Ako jeden z malého množstva pleťoviek si dokáže poradiť aj s extrémne mastiacou sa pleťou. Ako ostatné kvalitné make-upy, aj tento obsahuje SPF, ktorý vašu pokožku chráni pred slniečkom a teda aj pred starnutím. Navyše, aj cena je viac ako prijateľná, kedže Revlon má napriek výbornej kvalite produktov status drogériovej kozmetiky.

Hodnotenie: 10/10

Test-Makeupov-5

MAC Studio Sculpt

Pri značke MAC sme vzhľadom na jej popularitu a vyššie ceny zvyknutí na kvalitné a spoľahlivé výrobky. Čo sa ale tohto make-upu týka, ide bohužiaľ o pravý opak Colorstay od Revlonu. Tento gélový make-up sľubuje stredné až vysoké krytie s prirodzene pôsobiacim saténovým vzhľadom. Studio Sculpt však so svojou hustou konzistenciou evidentne spĺňa skôr kritériá vysoko krycieho make-upu. Make-up sa pre svoju „mastnotu“ ťažko zapracováva do pokožky. Už pri nanesení malého množstva pôsobí na pleti neprirodzene a vytvára priam „koláčový“ efekt. Tento make-up tiež nie je veľmi vhodný pre mastiacu sa pleť. Vysoko krycia schopnosť a gélové zloženie, ale môže byť pre niekoho aj výhodou. Make-up navyše obsahuje SPF 15. Každému vyhovuje niečo iné a výber toho pravého make-upu je veľmi individuálna záležitosť, preto ani tento make-up úplne nezavrhujeme. Ako už býva zvykom, za značku sa platí, preto aj za tento make-up zaplatíte o niečo viac. Keď už sa rozhodnete do make-upu investovať, odporúčame siahnuť skôr po inom z ponuky MAC make-upov.

Hodnotenie: 4/10

Test-Makeupov-6

Estée Lauder Double Wear Stay-in Place Makeup

Make-up Double Wear sme predtým spomínali pre jeho veľkú popularitu už viackrát, no názory naň sa rozchádzajú. Čo jeden z najznámejších make-upov sľubuje je 24-hodinové krytie a bezchybný, zjednotený a prirodzený vzhľad pleti. Má matný finiš a strednú až vysokú kryciu schopnosť. Navyše by nemal upchávať póry, meniť farbu a mal by vydržať aj v teplých a vlhkých podmienkach bez toho, aby sa otláčal. Niektorých jeho krycia schopnosť pozitívne prekvapí, pre iných je, naopak, nedostatočná. Make-up má hutnú konzistenciu a pri trošku väčšom množstve môže pôsobiť na tvári ako „maska“. Po nanesení zostala pleť zmatnená a v takom stave naozaj aj niekoľko hodín vydržala. Make-up pekne splýva s odtieňom pokožky bez zmeny farby, prekrýva nedokonalosti, nezalieza do vrások a neotláča sa tak, ako to sľubuje. Plusom je, že aj tento make-up má SPF 10 a vybrať si môžete zo všetkých odtieňov aj podtónov. Horšie je to s dávkovaním make-upu a vyššia cena pri tejto značke tiež nie je prekvapením.

Hodnotenie: 7/10

Test-Makeupov-2

Urban Decay Stay Naked Weightless Liquid Foundation

Už z názvu tejto novinky od Urban Decay je jasné, že make-up by mal zabezpečiť ľahké krytie bez pocitu zaťaženia. Zo stredného krytia tak pri nanášaní bez problémov dokážete vybudovať silnejšie krytie a to až na dobu 24 hodín. Pre svoj matný finiš je make-up vhodnejší skôr pre mastnejšiu pleť. Na suchej pleti môže zvýrazňovať „šupinky“, s ktorými sa suchá pleť potýka. Pri výraznejších nedokonalostiach akými sú napríklad červené fľaky a pigmentové škvrny môžete mať problém s ich prekrytím aj pri aplikovaní väčšieho množstva make-upu. Make-up neobsahuje SPF, takže v letných mesiacoch urobíte lepšie, ak si pod neho nanesiete krém, ktorý slnečný faktor obsahuje. Nesporným plusom je, že make-up je úplne vegánsky. Cena je vyššia, to však pri pohľade na nádherný obal a obrovský výber odtieňov (make-up sa predáva až v 50 odtieňoch a vo všetkých podtónoch) dokážeme prehliadnuť.

Hodnotenie: 7/10

Test-Makeupov-4

Max Factor Panstik

Tuhý make-up v tyčinke od Max Factor Panstick je vďaka svojej vysokej krycej schopnosti kombináciou make-upu a korektoru. Krémová konzistencia umožňuje rozotretie ako make-up, vysoká krycia schopnosť zasa zabezpečuje kamufláž ako korektor. To, že je make-up vo forme tyčinky uľahčuje jeho aplikáciu. Nanášať ho môžete priamo na tvár, prstami alebo štetcom. Aplikovať ho môžete po celej tvári pre dokonalé krytie ako make-up alebo ako korektor lokálne na miesta vyžadujúce vyššie krytie. Nezalieza do vrások, takže ho dokážete využiť aj na zakrytie tmavých kruhov pod očami. Ako make-up zasa zjednocuje tón pleti a postará sa o jej dlhodobý bezchybný stav. Zo všetkých make-upov je najuniverzálnejší, je vhodný pre všetky typy pleti. V prípade mastnejšej pleti stačí občas prepudrovať. V skratke – výborná kvalita za výbornú cenu, v letných mesiacoch ale pod make-up nezabudnite aplikovať SPF.

Hodnotenie: 9/10

Test-Makeupov-1

Zdroj foto: archív značiek